خانه / بورس و سهام / افزایش سودآوری “غگل” با توجه به طرح فروکتوز / تداوم صادرات به کشورهای ارمنستان، عراق و آذربایجان

افزایش سودآوری “غگل” با توجه به طرح فروکتوز / تداوم صادرات به کشورهای ارمنستان، عراق و آذربایجان

براساس آخرین اطلاعات مندرج در سایت کدال، درآمد هر سهم شرکت گلوکوزان برای سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال ۹۴ با سرمایه ۷۶ میلیارد ریالی، به میزان ۲۶۶۸ ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم “غگل” براساس اطلاعات و صورت مالی حسابرسی نشده منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال ۹۳ با سرمایه ۳۸ میلیارد ریال، به میزان ۶۰۴۹ ریال محقق شده است.

در همین راستا، فرامرزی، مدیر مالی شرکت گلوکوزان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: بطور کلی بنده عملکرد شرکت گلوکوزان را طی سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال ۹۴ مثبت ارزیابی می کنم. همچنین مقدار تولید و مقدار فروش محصولات شرکت گلوکوزان برای سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال ۹۴ نسبت به مقدار مشابه سال گذشته با رشد اندکی همراه خواهد بود.

فرامرزی تصریح کرد: علت افزایش در مقدار تولید و مقدار فروش طی مدت مذکور به دلیل افزایش آسیاب ذرت و افزایش راندمان تولید می باشد گفتنی است که “غگل” خرید ذرت برزیلی را نیز طی سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال ۹۴ در نظر دارد که این امر ضمن افزایش در راندمان، سبب افزایش در مقدار فروش محصولات این شرکت خواهد شد.

مدیر مالی شرکت گلوکوزان بیان کرد: علاوه بر این، “غگل” طرح توسعه ای را طی سال مالی جدید خود در نظر گرفته است اگرچه اثر طرح توسعه مذکور در بودجه مربوط به سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال ۹۴ لحاظ نشده چراکه احتمال بهره برداری این طرح تا پایان سال ۹۴ اندک می باشد گفتنی است طرح توسعه ذکر شده، مربوط به راه اندازی خط تولید فروکتوزمی باشد این در حالی است که فروکتوز تاکنون در ایران تولید نشده و لذا راه اندازی خط تولید آن در شرکت گلوکوزان، جزء مزیت های “غگل” خواهد بود.

وی در خاتمه افزود: بطور کلی، راه اندازی خط تولید فروکتوز، منجر به افزایش سودآوری “غگل” خواهد شد. در همین راستا، چنانچه سهامداران عمده موافقت نماید، شرکت گلوکوزان در نظر دارد که افزایش سرمایه ای جهت طرح توسعه مذکور انجام دهد این در حالی است که “غگل” مجوز افزایش سرمایه ۳۵۰ درصدی را از سازمان بورس دریافت کرده اما به دلیل عدم موافقت سهامدار عمده، این شرکت به میزان ۱۰۰ درصد افزایش سرمایه داده است. همچنین صادرات محصولات “غگل” طی سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال ۹۴، حدود ۹ درصد می باشد که عمده صادرات محصولات این شرکت، به کشورهای ارمنستان، عراق و آذربایجان می باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*