خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابوس / یک اختلاس کوچولو / لوطی ترین سهام

گزارش امروز بازار بورس و فرابوس / یک اختلاس کوچولو / لوطی ترین سهام

می خواهم امروز لوطی ترین سهم بورس را بهتون معرفی کنم، “قاسم” سهمی که در بدترین روز بورس پشت سهامدارانش روخالی نکرد، خیلی مردی “قاسم”. البته خدا نکنه این لوطی کوچیکه حافظ یه روز قاط بزنه اون موقع دیگه مرد میخواد جلوش بایسته. 

با اتمام ساعات معاملات روز سه شنبه ۹۳٫۰۹٫۱۱ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۳۰ واحد افت به رقم ۵۳۰۳۸ واحد رسید. عکس این وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۱۱۴۰ واحد افزایش عدد ۱۴۳۳۷۸ واحد را تجربه کرد. شاخص کل بورس نیز در روز جاری با ۱۳۷ واحد رشد به رقم ۷۲۲۵۸ واحد رسید.

همچنین در این روز “فارس” با ۱۹۰ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “رمپنا” با ۱۵ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۵ واحد افزایش به رقم ۸۱۸ واحد رسید.

در این شرایط امروز “پترول” با ۲ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “زاگرس” با ۱ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۲۴۲۸ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۲۱۹۷ میلیارد ریال رسید.

امروز بازار سرمایه روند متعادل تر و نسبتاً بهتری نسبت به معاملات روز گذشته در پیش گرفت، امروز هم شاخص بورس مثبت بود و هم اغلب سهام شرکت ها روندی متعادل و بعضاً صعودی در پیش گرفتند که این موضوع بی ارتباط با کاهش مجدد نرخ ارز در بازار امروز نبود.

بنابر گزارش بورس نیوز، همچنان حجم معاملات در گروه خودرویی بورس قابل توجه است که همانند روزهای گذشته عمدتاً حقیقی ها فروشنده و حقوقی ها خریدار بودند اما نکته قابل توجه معاملات این گروه تعداد بالای فروشندگان حقیقی و تعداد اندک خریداران حقوقی است، به نظر می رسد عکس العمل سهامداران عمده این گروه برای بازگردان تعادل به سهام شرکت های خود غیر قابل اجتناب است.

در گروه بانکی نیز امروز هم روند تعادلی قابل رؤیت بود هم روند صعودی که در این بین سهم “وگردش” از اقبال بازار بیش از بقیه شرکت های گروه بود. در سهام این شرکت ۹۴ درصد خریداران را حقیقی ها تشکیل می دهند.

در گروه بیمه ای های بورس همچنان روند نزولی قابل مشاهده است علی رغم جمع آوری صف های فروش اما همچنان تمایل فروشنده ها برای خروج از سهم در نوسان حداکثری منفی تداوم دارد. به نظر می رسید این گروه با اندکی تأخیر نسبت به گروه بانکی به تعادل باز گردد که فعلاً این موضوع رخ نداده است.

از سویی دیگر در گروه ساخت محصولات فلزی “فاراک” تنها سهام سبز گروه بود که توانست معاملات امروز را با صف خرید به پایان ببرد، اما “فاذر” که تا هفته های پیش یکه تاز این گروه بود پس از انتشار اطلاعیه شفاف سازی مدیر عامل شرکت روندی نزولی در پیش گرفت و راه نزول را برگزید اما نکته قابل تأمل در این نماد تداوم حجم معاملات بسیار درخور توجه پس از انتشار اطلاعیه بود بطوریکه این نماد از ۲۸ آبان ماه گذشته تا به امروز با حجم معامله بیش از ۲۴۳ میلیون سهمی مواجه شده است که در این میان سهم حقیقی های بازار بیش از حقوقی ها بوده که این موضوع همچنان نشان از وجود متقاضی برای این سهام دارد، صبر و زمان دلیل این اتفاقات را مشخص خواهد کرد.

چند نکته صرفاً جهت اطلاع

“تکمبا”: روند سهام شرکت پس از اعمال افزایش سرمایه این قدر تعجب برانگیز بود که سهامداران را به فکر فرو برد اما تعجب ما بیشتر از زمان انتشار اطلاعیه شفاف سازی شرکت هست، چون این شرکت از تاریخ ۳ آبان ماه تا ۲۷ همین ماه بیش از ۶۰ درصد بازدهی نصیب سهامداران کرده حال چرا طی این مدت مدیران محترم به فکر شفاف سازی نیافتادند جای سوال دارد، تازه یک نکته دیگه اینکه نماد این شرکت ۲ آذر به جهت بررسی بیشتر اطلاعات متوقف شده، نکنه یک وقت اطلاعات مالی شرکت علی رغم اطلاعیه شفاف سازی که حاکی از عدم تغییر اطلاعات بود … نه اصلاً فکرش هم نکنید.

“تایرا”: هنوز حجم میلیونی معاملات ادامه دارد روند هم امروز صعودی بود فقط یک نکته باقی می ماند، اون ۱۰۰ هزار سهمی که دیروز توسط “ونیکی” خریداری شده برای اهالی تالار خیلی قابل توجه بود، مهم نیستا فقط سوال پیش میاره که خرید ۱۰۰ هزار سهم “تایرا” برای “ونیکی” که ۳۶ میلیون از سهامش را داره آن هم در حجم معامله ۲۱ میلیون سهمی دیروز یعنی چی ؟؟؟ آقا سواله دیگه.

“فارس”: خدا عمرش بده هر وقت لازمش داریم حاضر و آماده هست البته از حق نگذریم حقوقی ها هم خوب دیروز و امروز به پتانسیل های این سهم پی بردند، دمت گرم خدا از بزرگی کمت نکند.

“قاسم”: می خواهم امروز لوطی ترین سهم بورس را بهتون معرفی کنم، “قاسم” سهمی که در بدترین روز بورس پشت سهامدارانش روخالی نکرد، خیلی مردی “قاسم”. البته خدا نکنه این لوطی کوچیکه حافظ یه روز قاط بزنه اون موقع دیگه مرد میخواد جلوش بایسته. 

“غصینو”: ظاهراً که خبریه، میگن قراره دستش رو بزاره روی شونه قاسم و بلند بشه البته داداش دیگه اش غپینو هم امروز کلی حجم زد اونجا چه خبره ؟ 

پست بانک: یه چند وقتی بود که اقبال بازار به این سهام بیشتر شده، کمی که پیگیری کردیم متوجه این اتفاق شدیم، بخشی از مطالبات این سهام از دولت که در سال ۹۰ به صورت سهام هلدینگ خلیج فارس و چند نیروگاه و پالایشگاه به این شرکت پرداخت شده بود در صورت های مالی ۶ ماهه امسال نیست، کمی ریزتر شدیم دیدیم که بله دولت پس گرفته. نگاه نکنین که خبر منفی ها، اینجا اینطوریه خبر منفی یعنی رشد قیمت، خبر مثبت یعنی صف فروش، حالا خبرهای دیگه ای هم هست اختلاس کوچولوی هشت میلیارد تومانی آخه ما با سه هزار خو گرفته ایم ! این رقمها افت کلاس دارد کاش اصلا مطرح نمی شد .

گروه شرکت های سرمایه گذاری: رئال مادرید بورس ایران این گروهه، هرچی ستاره در حرفه مالی و بازار سرمایه بوده در این گروه جمع شده اما به نتایج که میرسیم، ته جدول. آقا شموشک باش اما بالا باش.

کنتورسازی ایران: حیف بود از این همه شرکت گفتیم اما از این یکی چیزی نگیم. خودتون رو آماده کنین می خوام به چیزی بگم، کنتور ۹۸۰ تومان، آخ که آدم یاد شعر “چی شد اون خونه، چی شد اون کوچه، خودش کجاهاس خدا میدونه” میوفته. ای بابا روزگار بالا و پایین داره دیگه.

در پایان این خبر، یادتون نره منتظر صرفاً جهت اطلاع های شما اهالی تالار عزیز هستیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*