خانه / آخرین اخبار / صدرنشینی مایلی کهن برای اولین بار در تاریخ؟

صدرنشینی مایلی کهن برای اولین بار در تاریخ؟

محمد مايلي كهن در قالب مربي ملي و باشگاهي دو چهره متفاوت داشته و شايد به خاطر همين نكته مهم  بود كه امسال هم به آرزويش نرسيد.

مايلي كهن بعد از چهارمي جهان با تيم فوتسال با انقلابي كه در تيم ملي فوتبال به پا كرد تيم سوم جام ملت هاي 96 شد،آن هم با يكسري جوان و البته 6 تايي كردن كره و در هم كوبيدن عربستان كه همه اينها در كنار هم كم از قهرماني آسيا نداشت.

خيلي ها او را آفريننده نسل طلايي  و دوست داشتني 98 مي دانند و شايد به سب همين كار بزرگ باشد كه بسياري ناكامي هايش در مقدماتي جام جهاني فرانسه را از ياد برده اند.

واژه ناكامي اما بعد از خروج حاجي مايلي از نيمكت تيم هاي ملي تا همين امروز با او بوده و در قامت مربي باشگاهي او در تمام اين سال ها مربيشكست خورده اي  بود كه به قول بدبين ها  مخالفانش در بردن تيم به دسته پايين تر تخصص دارد.

مايلي كهن در پيكان ،فولاد وگهر دورود چنين سرنوشت محتومي دشت و در سه مقطع سرمربيگري سايپا كار بزرگي با اين تيم انجام نداد  تا به خاطر اين كارنامه ضعيف همچنان در حسرت رسيدن به بزرگترين آرزوي زندگي فوتبالي اش كه سرمربيگري پرسپوليس باشد بماند.

امسال او باز هم به اين آرزو نزديك شد اما نداشتن كارنامه قوي باشگاهي مهمترين دليل در كنار رفتنش از جمع گزينه هاي نهايي سرمربيگري پرسپوليس بود.

حتي سرمربيگري او در صبا هم  عجيب مي نمود اما سران باشگاه قمي به او  و كارش اعتماد كردند تا حاجي مايلي بعد از نيم فصلي نا اميد كننده با گهر ليگ سيزدهم را با تيمي جوان تر و با كيفيت تر شروع كند.او خيلي دير تيمش را تحويل گرفت،خريدهاي فوق العاده ي نداشت و بازي تداركاتي زيادي هم انجام نداد اما حالا مايلي با شش امتياز از دو بازي نسبتا دشوار در صدر جدول ايستاده است، بالاتر از مدعيان ميلياردي  و آنهايي كه با تمام نيروها و خيلي زودتر از او كارشان را شروع كرده بودند.

ظاهرا اين اولين صدرنشيني تاريخ مربيگري باشگاهي مايلي كهن  بوده است  چرا كه هر چه فكر مي كنيم يادمان نمي آيد او در دوران اوج با سايپا هم به صدر تكيه زده باشد اما بايد ديد اين صدرنشيني چقدرماندني خواهد بود ؛يك هفته يا بيشتر؟

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*