خانه / بورس و سهام / احتمال کاهش نیشکر برزیل در اثر سرمازدگی

احتمال کاهش نیشکر برزیل در اثر سرمازدگی

به گزارش (ایسنا)، رئیس شرکت تحقیقات کشاورزی دیتاگرو به رویترز اظهار کرد: سرمازدگی 24 و 25 ژوییه در سه ایالت تولیدکننده بزرگ نیشکر در برزیل، محصول منطقه وسیعی را از بین برده است.

اگرچه در این مرحله نمی‌توان برآورد کرد تولید شکر تصفیه شده تا چه میزان کاهش خواهد یافت یا آیا مازاد شکر جهانی که باعث کاهش قیمت‌ها و رسیدن آنها به پایین‌ترین سطح سه سال گذشته شده، کاهش پیدا می‌کند اما 65 میلیون تن یا 18 درصد از نیشکر برداشت نشده در مزارع از این سرمازدگی آسیب دیده‌اند.

بر اساس این گزارش، 15 تا 16 میلیون تن از محصول نیشکر در ایالت پارانا که چهارمین تولیدکننده بزرگ نیشکر در برزیل است و 16 تا 18 میلیون تن در ماتو گروسو دو سول که پنجمین ایالت بزرگ تولیدکننده این محصول است، به شدت آسیب دیده‌اند.

پیش از این سرمازدگی، سازمان دولتی “کوناب” برآورد کرده بود که این دو ایالت حدود 90 میلیون تن نیشکر در برداشت جاری تولید کنند. برداشت محصول نیشکر منطقه سنتر ساوت که حدود 90 درصد از تولید شکر و اتانول برزیل را تشکیل می‌دهد، حدود 40 درصد کامل شده است.

بر اساس آماری که در 24 ژوییه از سوی انجمن صنعت نیشکر برزیل (یونیکا) منتشر شد، 223 میلیون تن از 590 میلیون تن محصول نیشکر پیش‌بینی شده در منطقه سنترساوت برداشت شده است. برآورد بازار برای تولید سنتر ساوت حدود 585 میلیون تن بوده و به سطح پایین‌تری بازبینی شده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*