خانه / آخرین اخبار / هواپیمایی اتحاد 49 درصد سهام ” جت ایرویز ” را خرید

هواپیمایی اتحاد 49 درصد سهام ” جت ایرویز ” را خرید

هواپیمایی اتحاد خط هوایی امارات متحده عربی با خرید 49 درصد سهام “جت ایرویز” خط هوایی ملی صربستان ، مدیریت این هواپیمایی را نبز به مدت 5 سال به دست گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد ایران در این راستا “جت ایرویز” به “ایر صربیا” تغییر نام داده و با نام جدید برندینگ خواهد شد. این تغییر نام و برندینگ مجدد برای برندی با هشتاد سال سابقه و قدمت پروژه ای بزرگ بوده وبا مطالعه و برنامه ریزی دقیق انجام خواهد شد.

در اولین قدم رنگ آمیزی هواپیماهای “ایر صربیا” تغییر نموده و با آرم رسمی صربستان در قسمت دم هواپیما و نیز استفاده از رنگهای پرچم این كشور در دو طرف هواپیما صورت خواهد گرفت.

طراحی ورنگ آمیزی جدید هواپیماها ی ایرصربیا توسط تیمی از طراحان از دو كشور صورت گرفته است. طرح جدید در عین قطع ارتباط تصویری با نام و برند قبلی ،پیوند و تعلق ایر صربیا به صربستان را به تصویر كشیده و در عین حال شناسایی آن را در بین خطوط هوایی در سطح بین المللی آسان می نماید.

این قرارداد شراكت استراتژیك علاوه بر دو مورد یاد شده موارد متعدد همكاری های دو جانبه از جمله ورود ناوگانی از هواپیما های مسافربری جدید ونیز دسترسی آسان به شبكه ای یكپارچه از مقاصد پرواز بین المللی را برای مسافرانی كه به قصد سیاحت یا تجارت به صربستان سفر می نمایند در بر دارد.

آغاز پروازهای اتحاد به بلگراد ازماه ژوئن سال جاری و در پی آن تملك 49 درصد سهام “ایر صربیا” و مدیریت آن تاثیر مثبت و قابل توجهی در گسترش روابط تجاری و سرمایه گذاری های دو جانبه بین امارات متحده عربی و صربستان خواهد داشت.

گردش تجاری بین دو كشور در سال 2012 به 23 میلیون و سیصد هزار یورو رسیده كه رشدی سه برابر را نسبت به سال 2011 نشان می دهد.با در نظر گرفتن قراردادهای سرمایه گذاری در زمینه های گوناگون شامل كشاورزی، صنایع دفاعی ، تكنولوژی و صنعت گردشگری كه اخیرا بین دو طرف به امضا رسیده است پیش بینی می گردد این رقم در سال 2013 به میزان چشمگیری افزایش یابد.

از دیگر مزایای قرارداد همكاری دو خط هوایی اتحاد و ایر صربیا می توان به اضافه شدن 12 مقصد به 33 مقصد فعلی ایر صربیا اشاره نمود كه نتیجه اجرای “كد شرینگ” بین این هواپیمایی ، اتحاد و “ایر برلین ” می باشد.

ایر صربیا كه ششمین خط هوایی بین المللی است كه اتحاد در آن سرمایه گذاری می نماید از اكتبر سال جاری پرواز های خود به ابوظبی را با چهار پرواز هفتگی آغاز می نماید.

هواپیمایی اتحاد خط هوایی ملی امارات متحده عربی است كه مركز آن در ابوظبی واقع و در سال 2003 تاسیس شده است. اتحاد در سال 2012 موفق به جابجایی 10 میلیون و سیصد هزار نفر در سراسر جهان شد.

این هواپیمایی در حال حاضر به 94 مقصد در جهان و با ناوگانی متشكل از 78 فروند هواپیماهای بوئینگ و ایرباس پروازهای مسافری و باری انجام می دهد.

اتحاد پروازهای خود به تهران، پایتخت جمهوری اسلامی ایران، را از دسامبر سال 2006 آغاز نموده و در حال حاضر با سه پرواز در هفته تهران و ابوظبی را به یكدیگر متصل می نماید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*