خانه / بورس و سهام / در ۱۰ ماهه سال ۲۰۱۴ تراز بازرگانی ایران منفی ۱۸ میلیارد دلار

در ۱۰ ماهه سال ۲۰۱۴ تراز بازرگانی ایران منفی ۱۸ میلیارد دلار

تراز بازرگانی خارجی کشورمان بدون احتساب صادرات نفت خام و میعانات گازی در ۱۰ ماهه سال ۲۰۱۴ میلادی، کسری ۱۸ میلیارد و ۴۳۷ میلیون دلاری را تجربه کرده است.

در ۱۰ ماهه سال ۲۰۱۴ میلادی ۶۶ میلیون و ۳۶۵ هزار تن کالا بدون احتساب میعانات گازی و نفت خام به ارزش ۲۷ میلیارد و ۹۴۱ میلیون دلار از کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۳ بیش از هفت درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش در ۱۰ ماهه سال ۲۰۱۳ میلادی ۶۴ میلیون و ۸۱۳ هزار تن کالا از کشور صادر شده بود که ارزش آن برابر ۲۶ میلیارد و ۴۸ میلیون دلار بود.

همچنین در ۱۰ ماهه ۲۰۱۴ میلادی ۳۴ میلیون و ۲۴۳ هزار تن کالا به ارزش ۴۶ میلیارد و ۳۷۸ میلیون دلار ارزش واردات ایران بوده است که به این ترتیب واردات نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی ۲۴ درصد رشد داشته است.

به این ترتیب تراز بازرگانی ایران در مدت مذکور برابر با منفی ۱۸ میلیارد و ۴۳۷ میلیون دلار می شود که این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۱۱ میلیارد و ۳۴۰ میلیون دلار بوده است.

بنا بر اعلام گمرک ارزش واردات در این مدت، ۶۲٫۴ درصد از ارزش کل مبادلات خارجی کشور را تشکیل داده که این نسبت در مدت مشابه سال گذشته، ۵۸٫۹۴ درصد بوده است.

افزایش سهم واردات از تجارت خارجی ایران در حالی صورت گرفته که اخیرا گمرک ایران خبر از نزدیک شدن آمار واردات و صادرات به یکدیگر و افزایش آهنگ رشد صادرات غیرنفتی ایران در مقابل آهنگ رشد واردات داده بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*