خانه / آخرین اخبار / از جعل کارت معافيت و مدرک دانشگاه آزاد تا جعل ايران چک 50 هزار توماني

از جعل کارت معافيت و مدرک دانشگاه آزاد تا جعل ايران چک 50 هزار توماني

افردي که اقدام به جعل انواع اسناد دولتي و مدارک دانشگاهي مي‌کردند، توسط پليس تهران شناسايي و دستگير شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران در پی اطلاعاتی مبنی بر این که افرادی به صورت باندی اقدام به جعل اسناد دولتی، سند ملک، سند خودرو، کارت گواهینامه، اسکناس و مدارک دانشگاه آزاد اسلامی و .. مي‌کنند. پرونده جهت رسیدگی در اختیار ماموران اطلاعات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ قرار گرفت.

با بررسی های اولیه یکی از متهمان با هویت اصغر 26 ساله شناسایی شد و پس از اخذ دستور قضایی در یک عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر و در بازرسی از محل 3 دستگاه لپ تاپ و 2 دستگاه پرینتر رنگی کشف شد. پس از بازبینی محتویات هارد تعدادی اسناد جعلی و معلوم از جمله سند خودرو، سند ملک، و کارت گواهینامه موتور و خودرو کشف گردید.

همچنین پس از تحقیق از متهم بیان داشت: که فایل ها را از شخصی به نام مهران خریداری نموده و برای شخصی به نام داود گواهینامه جعلی موتورسیکلت تهیه می کرده است.

با به دست آمدن اطلاعات داود نیز شناسایی و دستگیر شد. نامبرده در اعترافاتش بیان داشت: گواهینامه ها را به مبلغ دویست هزار تومان به شخصی به نام محمد به فروش می رسانده است.

وی ادامه داد که آدرسی از وی ندارد و از طریق تلفن و تعیین قرار با وی معامله می کرده است.

با تجمیع اطلاعات به دست آمده از متهمان جاعل اصلی به هویت مهدی 28 ساله شناسایی شد و پس از چندین روز تعقیب و مراقبت در مخفیگاهش در خیابان رودکی دستگیر و یک دستگاه رایانه از وی کشف شد پس از بازبینی هارد لپ تاپ، تعداد اسناد مجهول از قبیل کارت گواهینامه، مدرک خام دانشگاه آزاد اسلامی، ایران چک 50 هزار تومانی، اسکناس 5 یا 10 هزار تومانی، کارت های پایان خدمت و معافیت، سند بنچاق اداره ثبت، گواهی کسر از حقوق بانک اداره ایثارگران، انواع فیش حقوقی، حکم کارگزینی و تعداد زیادی اسناد دولتی دیگر که در حال بررسی می باشد کشف و ضبط گردید.

پرونده در حال حاضر در دادسرای ناحیه 18  شعبه 6 بازپرسی قرار دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*