خانه / بورس و سهام / سه مرحله حمایت بنیادین از “قاسم” و سهامداران

سه مرحله حمایت بنیادین از “قاسم” و سهامداران

مالک اصلی شرکت قاسم ایران با اعلام دو نوع حمایت منطقی و غیر منطقی از سهام شرکت ها گفت: حمایت از سهام و سهامداران “قاسم” به صورت بنیادین و در سه مرحله انجام خواهد شد.

فرهاد رمضان در رابطه با تکرار کاهش قیمت ۵ درصدی و صف فروش سنگین برای شرکت قاسم ایران که با نگرانی برخی سهامداران مواجه شده ، اظهار داشت:در بازار سرمایه حمایت از سهام شرکت ها به دو صورت منطقی و غیرمنطقی انجام می شود.حالت غیر منطقی به این شکل است که مالک یا مالکان عمده اقدام به جمع آوری سهام می کنند. این نوع حمایت با خصوصی سازی و فلسفه عرضه اولیه شرکت ها مغایرت دارد و حرفه ایی نیست.

وی ادامه داد: اما در روش منطقی و اصولی، از شرکت ها حمایت بنیادین می شود و بر اساس ظرفیت های موجود شرکت ها و در طول زمان ، اقدامات پله ایی برای رسیدن به جایگاه واقعی صورت می گیرد تا سهامداران واقعی و نه سهم بازان و سفته بازان منتفع شوند. بنابراین برنامه ما به عنوان مالک اصلی شرکت قاسم ایران حمایت منطقی و بنیادین است که در کوتاه و میان مدت شامل سه مرحله است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: اولین مرحله، عملی کردن افزایش سرمایه ۱۴ میلیارد تومانی از محل سود انباشته و تبدیل سرمایه این شرکت به ۵۰ میلیارد تومان است.مقدمات این برنامه درحال انجام بوده و بعد از تایید نهایی حسابرس و بازرس قانونی شرکت،مجوز لازم از سازمان بورس اخذ خواهد شد. سعی ما و همکاران این است که این مجوز در همین ماه دریافت شده تا در اولین فرصت مجمع فوق العاده ایی برگزار شود.

رمضان افزود: دومین مرحله حمایت مربوط به راه اندازی صندوق زمین و ساختمان ۳۵۰ میلیارد تومانی از محل تجدید ارزیابی دارایی های شرکت قاسم ایران هم درحال انجام است و تا ماه آینده در فرابورس عملیاتی خواهد شد. سومین قدم حمایت عملی هم در گزارش عملکرد ۹ ماهه و ارایه بودجه انبساطی و نه انقباظی و خنثی سال آینده مشهود خواهد بود که موجب ارتقاء جایگاه شرکت می شود.

وی با بیان اینکه همه موارد با اهمیت از طریق هماهنگی با سازمان بورس و انتشار اطلاعات در کدال و رسانه ها اعلام خواهد شد،به شرایط کنونی بازار اشاره کرد و گفت: درحالی اغلب شرکت ها ظرفیت هایی برای رشد دارند که به دلیل جو روانی منفی، از میزان نقدینگی و تحرکات فعالان کاسته شده است. درحالی اکثر متغیرهای اصلی بازار مانند شاخص و نسبت قیمت به درامد به حداقل رسیده اند.

رمضان در خاتمه گفت: با این همه به دلیل نقش بازار سرمایه در جذب نقدینگی جامعه و کمک به کنترل تورم و همچنین مشخص بودن آستانه تحمل ، انتظار می رود وضعیت بازار طی روزها و هفته های آینده متعادل شده و متغیرهای آن روندی صعودی و آرام داشته باشند.

براساس این گزارش،هر سهم شرکت فرابورسی و تازه وارد قاسم ایران از ۲۱ آبان تا چهارشنبه گذشته با رشد بی وقفه از ۱۰۰۰ به بیش از ۲۰۰۰ تومان رسیده بود و بازدهی سهام آن از ۱۰۴ درصد طی ۱۶ روز کاری عبور کرده بود اما طی دو روز گذشته این شرکت با کاهش ۱۰ درصدی قیمت و صف فروش سنگین چند میلیون سهمی مواجه شده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*