خانه / حوادث / زن قاچاقچی در زندان قزوین اعدام شد

زن قاچاقچی در زندان قزوین اعدام شد

زن قاچاقچی در استان قزوین سحرگاه در ندامتگاه مرکزی به دار مجازات آویخته شد.

با توجه به تحقیقات پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین، زنی در پی تقاضای اشخاص دیگری اقدام به حمل دو کیلوگرم هروئین و مقدار تقریبی شش کیلوگرم تریاک کرده بود.پس از انجام مراقبت‌های پلیسی و شناسایی این زن، هنگامی که وی با اتوبوس وارد عوارضی قزوین می‌شود پس از گرفتن آژانس، مأموران متهم دیگری را که در مقصد به انتظار وی بوده به همراه شخص دیگری که واسطه حمل مواد بوده است، دستگیر می‌کنند.

به دنبال تشکیل پرونده و رسیدگی به اتهامات این زن و همراهانش در شعبه ششم بازپرسی دادسرای قزوین با صدور قرار مجرمیت و تنظیم کیفرخواست، پرونده به شعبه سوم دادگاه انقلاب اسلامی قزوین ارسال شده و دادگاه پس از رسیدگی، زن قاچاقچی را به اعدام محکوم کرد.

این حکم مورد اعتراض زن جوان قرار گرفت و پس از بررسی از سوی دیوانعالی کشور تأیید  شد.
همچنین تقاضای بخشش این زن در کمیسیون عفو استانی و مرکز در دو نوبت مطرح و مورد مخالفت واقع شد و سرانجام اجرای حکم از سوی رئیس قوه قضائیه بلامانع اعلام می‌شود.گفتنی است، حکم اعدام سحرگاه دیروز با حضور معاون دادستان قزوین، قاضی ناظر زندان قزوین، رئیس ندامتگاه مرکزی قزوین، نمایندگانی از پلیس و پزشکی قانونی در محوطه زندان قزوین به مرحله اجرا درآمد.

دادستان قزوین در حاشیه اعدام این زن گفت: قاچاق مواد مخدر و مصرف آن امروزه به عنوان آسیب و بلایی خانمانسوز حائز اهمیت است.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی افزود: تولید مواد مخدر صنعتی تهدیدی جدی محسوب می‌شود چرا که بیشترین تلفات را به دنبال دارد.

دادستان قزوین با تأکید بر اینکه نمی‌‌توان از این موضوع به سادگی عبور کرد، ادامه داد: در کشور ما برای افرادی که اقدام به تهیه، تولید و توزیع مواد مخدر می‌کنند بنا به قانون جرایم سنگینی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه مهم نیست این کار مورد اعتراض عده‌ای قرار گیرد یا برای آنان خوشایند نباشد، تصریح کرد: زمانی که یک قاچاقچی مواد مخدر با توزیع مقادیر زیادی مواد مخدر در جامعه موجبات تباهی و اضمحلال خانواده‌های زیادی را فراهم می‌آورد، اعتراضی صورت نمی‌گیرد.

دادستان قزوین با تأکید بر اینکه مبارزه با مواد مخدر را یک افتخار برای خود می‌دانیم، ادامه داد: اجرای احکام اعدام قاچاقچیان موادمخدر نشان‌دهنده صلابت و اقتدار دستگاه قضایی است و اجرای این احکام نشان می‌دهد تعارفی با کسی نداریم و بشدت با افرادی که مقاصد سوء در سر دارند برخورد می‌کنیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*