خانه / آخرین اخبار / داعش به سیدنی استرالیا رسید

داعش به سیدنی استرالیا رسید

پلیس استرالیا از به گروگان گرفته شدن چند نفر در یک کافه در سیدنی خبر داد .گروگانگیران پرچم داعش را به همراه داشته‌اند.

 عکس داعش جنایات داعش اخبار داعش

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری رویترز، تلویزیون استرالیا چند نفر را نشان داد که افرادی آنها را مجبور می کنند پرچمی سیاه با یک نوشته سفید عربی روی آن را از پنجره نشان دهند. این مسئله نگرانی هایی را بوجود می آورد مبنی بر اینکه ممکن است این حمله باتروریستهای داعش مرتبط باشد.

پلیس استرالیا تایید کرد درگیر « حادثه ای مسلحانه» در رستورانی در شهر سیدنی است، جایی که رسانه ها اعلام کردند افراد مسلح گروهی از مردم را گروگان گرفته اند.

پلیس نیو ساوت ولز در بیانیه ای اعلام کرد نیروهای ویژه در تلاش برای برقراری تماس با افراد گروگان گرفته شده هستند.همچنین به مردم در نزدیکی منطقه حادثه گروگانگیری توصیه شده است در خانه بمانند و به فعالیت های عادی خود در شهر ادامه دهند.

تونی ابوت نخست وزیر استرالیا گفت: پس از گزارش حادثه گروگانگیری روز دوشنبه در رستورانی در شهر سیدنی کمیته امنیت ملی را گردهم آورد تا در این زمینه گفتگو کنند.

وی احتمال داد گروگان گیری در این کشور انگیزه های سیاسی داشته باشد.

دفتر نخست وزیری استرالیا در بیانیه ای اعلام کرد بدیهی است این یک حادثه نگران کننده است، اما همه مردم استرالیا باید اطمینان داشته باشند که دستگاه های امنیتی و نیروهای انتظامی این کشور به خوبی آموزش دیده و مجهز هستند و به گونه ای مناسب و حرفه ای به این مسئله واکنش نشان خواهند داد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*