خانه / بورس و سهام / سیمان قائن سه ماهه 54 درصد سود محقق کرد

سیمان قائن سه ماهه 54 درصد سود محقق کرد

شرکت سیمان قائن در دوره سه ماهه منتهی به 31 خرداد ماه 92 با اختصاص 5180 ریال سود به ازای هر سهم معادل 54 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.

به گزارش (سنا)، شرکت سیمان قائن پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 92 را در اسفند ماه 91 مبلغ 4808 ریال و به صورت حسابرسی شده مبلغ 5871 ریال و در خرداد ماه 92 مبلغ 9134 ریال اعلام کرده بود که این رقم در مرداد ماه امسال به 9650 ریال رسید و طی سه ماهه نخست سال با اختصاص 5180 ریال سود به ازای هر سهم معادل 54 درصد از پیش بینی هایش را محقق کرد.

بر اساس این گزارش این شرکت در خصوص پوشش 54 درصدی پیش بینی سود خالص در عملکرد واقعی 3 ماهه اعلام کرده است: فروش این شرکت با شروع فصل سرما با کاهش روبرو خواهد شد و شرکت مطابق سالهای گذشته مجبور به ارائه تخفیف خواهد شد بنابراین مبلغ فروش پیش بینی شده برای هر تن سیمان در ماه های آتی سال پائین تر از نرخ مصوب پیش بینی شده است، همچنین نرخ فروش صادراتی نیز بر اساس نرخ
واقعی کنونی در نظر گرفته شده است .

گفتنی است اگر چه در سه ماهه اول معادل 37 درصد سود عملیاتی پوشش داده شده است لکن با شروع فصل سرما سال و کاهش فروش و افزایش تخفیفات و برنامه توقفات جهت تعمیرات اساسی در سه ماهه پایان سال پوشش مذکور تعدیل خواهد شد.

لازم به ذکر است درآمد حاصل از سرمایه گذاریها به مبلغ 71 میلیارد و 176 میلیون ریال عمدتاً سود شرکتهایی می باشد که مجامع آنها در سه ماهه نخست سال برگزار شده و در نتیجه قالب سود حاصل از سرمایه گذاریها در سه ماهه نخست شناسایی شده است.

 بدیهی است با توجه به این موضوع درصد پوشش EPS به میزان 54 درصد در مقاطع بعدی سال تعدیل خواهد شد.

“سقاین” پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی 91 را در نخستین پیش بینی حسابرسی شده مبلغ 4970 ریال و در آخرین پیش بینی مبلغ 8449 ریال (مطابق صورت های مالی واقعی حسابرسی نشده) اعلام کرده بود که مطابق صورتهای مالی حسابرسی شده مبلغ 8449 ریال سود به ازای هر سهم محقق شد.

این شرکت در پیش بینی سال مالی 92، نرخ گاز را به ازای هر متر مکعب 700 ریال و نرخ مازوت را به ازای هر لیتر 400ر2 ریال پیش بینی کرده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*