خانه / بورس و سهام / آثار مثبت تصمیم مجلس بر پتروشیمی‌ها

آثار مثبت تصمیم مجلس بر پتروشیمی‌ها

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، تعیین فرمول ۱۰ ساله برای خوراک پتروشیمی‌ها و بازگشت فرآیند قیمت‌گذاری به دولت را هم بر بازار سهام و هم بر شرکت‌های پتروشیمی مثبت خواند و گفت: با این مصوبه، سرمایه‌گذاری در این بخش افزایش خواهد یافت.

غلامرضا سلیمانی امیری در گفت‌وگو باسنا، تصریح کرد: مصوبه جدید مجلس، به ویژه در مناطق محروم، برای جذب سرمایه‌گذاری و به دنبال آن ایجاد اشتغال بیشتر، بسیار موثر خواهد بود؛ چرا‌که دولت قرار است تخفیف‌هایی برای این مناطق در نظر بگیرد و در مواردی هم که خوراک گاز و خوراک مایع واحدهای مشمول قطع یا کم شود، وزارت نفت موظف است خسارت وارده را از محل خوراک تحویلی در مراحل بعد جبران کند. قرار است آیین‌نامه اجرایی این ماده مشتمل بر تخفیف‌های پلکانی و نحوه جبران خسارت، دامنه صنایع مشمول و چارچوب قراردادهای بلند‌مدت و سایر ضوابط مربوط توسط وزارتخانه‌های نفت، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی حداکثر ظرف مدت ۶ ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه شود و به تصویب هیات وزیران برسد. مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با تشریح جزئیات فرمول نرخ خوراک واحدهای صنعتی، پالایشی و پتروشیمی‌‌ها افزود: با محاسباتی که ما انجام داده‌ایم، قیمت گاز برای واحدهای پتروشیمی تقریبا نزدیک به ۸ سنت تمام می‌شود؛ البته هنوز فرمول نهایی نشده است و ممکن است محاسبات دولت با محاسبات ما تفاوت‌هایی داشته باشد اما در هرحال این رقم از ۱۳ سنت قبلی پایین‌تر خواهد بود.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، تعیین فرمول ۱۰ ساله برای خوراک پتروشیمی‌ها و بازگشت فرآیند قیمت‌گذاری به دولت را هم بر بازار سهام و هم بر شرکت‌های پتروشیمی مثبت خواند و گفت: با این مصوبه، سرمایه‌گذاری در این بخش افزایش خواهد یافت. غلامرضا سلیمانی امیری در گفت‌وگو با سنا، تصریح کرد: مصوبه جدید مجلس، به ویژه در مناطق محروم، برای جذب سرمایه‌گذاری و به دنبال آن ایجاد اشتغال بیشتر، بسیار موثر خواهد بود؛ چرا‌که دولت قرار است تخفیف‌هایی برای این مناطق در نظر بگیرد و در مواردی هم که خوراک گاز و خوراک مایع واحدهای مشمول قطع یا کم شود، وزارت نفت موظف است خسارت وارده را از محل خوراک تحویلی در مراحل بعد جبران کند. قرار است آیین‌نامه اجرایی این ماده مشتمل بر تخفیف‌های پلکانی و نحوه جبران خسارت، دامنه صنایع مشمول و چارچوب قراردادهای بلند‌مدت و سایر ضوابط مربوط توسط وزارتخانه‌های نفت، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی حداکثر ظرف مدت ۶ ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه شود و به تصویب هیات وزیران برسد. مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با تشریح جزئیات فرمول نرخ خوراک واحدهای صنعتی، پالایشی و پتروشیمی‌‌ها افزود: با محاسباتی که ما انجام داده‌ایم، قیمت گاز برای واحدهای پتروشیمی تقریبا نزدیک به ۸ سنت تمام می‌شود؛ البته هنوز فرمول نهایی نشده است و ممکن است محاسبات دولت با محاسبات ما تفاوت‌هایی داشته باشد اما در هرحال این رقم از ۱۳ سنت قبلی پایین‌تر خواهد بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*