خانه / آخرین اخبار / خانواده ایرانی: ۱۹ درصد تک فرزند ، یک چهارم بدون فرزند + جدول

خانواده ایرانی: ۱۹ درصد تک فرزند ، یک چهارم بدون فرزند + جدول

مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه ۲۳/۵ درصد (کمتر از یک چهارم) خانواده‌های نسل جدید بچه ندارند، گفت: حدود ۱۹ درصد خانواده‌های کل کشور نیز یک فرزند دارند.

علی اکبر محزون با اشاره به اینکه دو نسل در کشور ما به متولدین قبل و بعد از ۵۰ تقسیم می‌شوند، افزود: براساس آخرین سرشماری انجام شده در کشور، متولدین قبل و بعد از ۵۰ مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد که ۷۹ درصد خانواده‌ها در نسل قدیم حداقل ۳ فرزند و ۸۲ درصد نسل جدید نیز حداکثر دو فرزند دارا هستند.

وی گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که تفاوت قابل توجه و چشم گیری در فرزند آوری میان نسل‌ها در کشور بوجود آمده است که باید با آگاه سازی و اطلاع رسانی درست و همچنین ارائه تسهیلات به جوانان در آستانه ازدواج زمینه فرزند آوری در کشور فراهم شود.

متولدین قبل از ۵۰متولدین بعد از ۵۰کل کشورتعداد فرزند
۳٫۴۲۳٫۵۱۴٫۴بدون فرزند
۳٫۹۳۱٫۳۱۸٫۹یک فرزند
۱۳٫۲۲۷٫۲۲۰٫۹دو فرزند
۱۶٫۰۱۰٫۷۱۳٫۱سه فرزند

مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه ۳/۴ درصد نسل قدیم فرزندی نداشتند، گفت: همچنین ۳/۹ درصد خانواده‌های نسل قدیم دارای یک فرزند، ۱۳/۲ دارای دو فرزند و ۱۶ درصد نیز دارای سه فرزند بودند.

به گفته وی، این درحالی است که در نسل جدید متولدین بعد از سال ۱۳۵۰، ۲۳/۵ درصد خانواده‌ها بدون فرزند هستند. همچنین ۳۱/۳ درصد دارای یک فرزند، ۲۷/۲ درصد دو فرزند و ۱۰/۷ درصد نیز دارای سه فرزند دارند.

محزون به میانگین کشوری فرزند آوری اشاره کرد و اظهار داشت: آمار‌ها نشان می‌دهد که در کل خانواده‌های کشور و فارغ از نسل‌ها و سن، ۱۴/۴ درصد بدون فرزند، ۱۸/۹ درصد یک فرزند، ۲۰/۹ درصد دو فرزند و ۱۳/۱ درصد نیز سه فرزند دارند.

متولدین قبل از ۵۰متولدین بعد از ۵۰
کل کشور
تعداد فرزند
۱۵٫۰۴٫۰۸٫۹چهار فرزند
۱۲٫۴۱٫۵۶٫۴پنج فرزند
۱۰٫۴۰٫۷۵٫۱شش فرزند
۸٫۴۰٫۳۳٫۹هفت فرزند
۶٫۳۰٫۲۲٫۹هشت فرزند
۴٫۲۰٫۱۱٫۹نه فرزند
۲٫۸۰۱٫۳۱۰ فرزند

وی تاکید کرد: براساس بررسی‌های انجام شده، حدود ۹ درصد از خانواده‌های کل کشور چهار فرزند دارند این درحالی است که چهار فرزندی در ۴ درصد خانواده‌های نسل جدید و ۱۵ درصد نسل قدیم بوده است.

به گفته محزون، ۱/۳ درصد خانواده‌های ایران ۱۰ فرزند، ۱/۹ درصد ۹ فرزند، ۲/۹ درصد ۸ فرزند، ۳/۹ درصد ۷ فرزند، ۵/۱ درصد ۶ فرزند، ۶/۴ درصد ۵ فرزند و ۸/۹ درصد نیز ۴ فرزند دارند. (مهر)

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*