خانه / بورس و سهام / لابی‌های پشت پرده برای حراج سهام پارس خودرو / رنو هم وارد میدان شد

لابی‌های پشت پرده برای حراج سهام پارس خودرو / رنو هم وارد میدان شد

اگرچه فروش سهام پارس‌خودرو تاکنون حاشیه‌های بسیاری را داشته و پای یک ابرقطعه ساز و برخی نام‎های دیگر برای خریدش به میان آمده اما اکنون پای شرکت رنو هم در میان است و قرار است بخشی از سهام این پارس خودرو را در اختیار گیرد.

اگرچه زمزمه‌های فروش پارس خودرو به یک ابرقطعه ساز همچنان بر سر زبان‌ها است، اما هم‌اکنون پای شرکت فرانسوی رنو هم به خرید این سهام باز شده است و برخی می‌گویند که قرار است این شرکت فرانسوی نیز سهمی از رنو داشته باشد.

در عین حال، یک عضو انجمن سازندگان قطعات خودرو در گفتگو باتابناک اقتصادیروایت دیگری از این ماجرا دارد.

وی می گوید: قرار است هلدینگی از ۸ تا ۹ شرکت قطعه ساز تشکیل شود تا اقدام به خرید سهام پارس خودرو کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا قرار است سهام پارس خودرو به جای مطالبات سایپا و پارس خودرو به قطعه سازان واگذار شود؟ افزود: ترجیح قطعه سازان این است که پول نقد بابت مطالبات خود دریافت کنند، اما اگر هم فرصت برای خرید سهام پارس خودرو پیش آید، حتما این کار را خواهیم کرد.

به گفته او، قرار است آن بخشی از سهام پارس خودرو که به این هلدینگ واگذار می شود، به صورت سهم‌های مساوی بین خریداران تقسیم شود،البته مذاکرات هنوز ادامه دارد.

به هر حال، لابی‌ها و رایزنی‌های پشت پرده در این باره ادامه دارد و باید منتظر آینده نشست و دید سرانجام کدام کانال موفق می‌شود پارس خودرو را در اختیار بگیرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*