خانه / آخرین اخبار / بازیگران و هنرمندان هم کارت معافیت جعلی گرفته‌اند!

بازیگران و هنرمندان هم کارت معافیت جعلی گرفته‌اند!

بیش از یک سال است، ‌پرونده فساد در فوتبال در کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است و تا کنون ابعاد گوناگونی از هجم فساد‌های روی داده در این بخش عنوان شده است؛ اما با نزدیک شدن به مراحل نهایی ابعاد جدیدی از این پرونده روشن شده است.

به گزارش «تابناک»، تا کنون در این پرونده به اتهامات زیادی رسیدگی شده ‌و برخی زوایای آن اعلام شده، از جمله برخی رخدادها درباره تبانی تیم‌ها ‌یا شرط‌بندی‌هایی که شده است.
همچنین مشخص شد که برخی از بازیکنان کارت‌های پایان خدمت جعلی داشته‌اند و یا برخی از آن‌ها درگیر پرونده فرار مالیاتی هستند؛ اما کنون مشخص شده ‌که به غیر از بازیکنان، افراد دیگری نیز از کارت پایان خدمت جعلی استفاده کرده‌اند.
حمید رسایی، نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ و مسئول رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال ‌با اشاره به این موارد‌ اظهار داشت: بنا بر ‌گزارش‌‌های دریافتی‌ ‌از سازمان مالیاتی‌ تاکنون ۲۷۰ نفر از اهالی فوتبال شامل بازیکنان، مربیان و کادر فنی به دلیل عدم پرداخت مالیات و فرار مالیاتی ممنوع الخروج شده‌اند.
رسایی گفت: بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان مبلغ بدهی باشگاه‌ها و بازیکنان و کادر به سازمان مالیاتی است که بخشی از این مبالغ از سال ۸۰ تاکنون پرداخت نشده‌ و این در حالی است که همواره از قشرهای مختلف جامعه مالیات قانونی کسر می‌شود؛ آن هم در شرایطی که مردم می‌بینند بسیاری از این بازیکنان فوتبال با قراردادهای میلیاردی، سوار خودروهای میلیاردی مانور تجمل می‌دهند.
وی با اشاره به عملکرد سازمان مالیاتی گفت: این سازمان از سال ۸۹ به بعد عملکرد خوبی در پیگیری امور مالیاتی در این حوزه داشت؛ اما قبل از آن به دلیل دوگانگی در برخورد با ورزشکاران حرفه‌ای، سبب شده تا عده‌ای از این وضعیت سوء‌استفاده کنند.
مسئول رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال کمیسیون اصل ۹۰ گفت: در میان بازیکنان بدهکار، کسانی را داریم که روزگاری در تیم داخلی بوده و بعد به تیم‌های اروپایی رفته و از آنجا به امارات آمده و الان به ایران باز‌گشته و با فوتبال هم خداحافظی کرده‌اند، ولی هنوز مالیاتش را نپرداخته یا مربی‌ که امپراتوری می‌کرده، ‌سال‌هاست از ایران خارج شده، در حالی که بیش از یک میلیارد بدهی مالیاتی دارد.
رسایی در پاسخ به اینکه اگر این تعداد ممنوع الخروج در فوتبال داریم، ‌چطور بیشتر آن‌ها از کشور خارج می‌شوند، گفت: سازمان مالیاتی دلیل این روند را تعهد مکرر فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های کشور در قبال خروج این افراد اعلام می‌کند که البته در جلسه کمیسیون تأکید کردیم، این روند نباید ادامه پیدا کند و قانون باید اعمال شود.
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص وضعیت بازیکنانی که با مدارک جعلی پایان خدمت یا کفالت و بیماری موفق به اخذ معافیت شده‌اند، گفت: البته این فقط بازیکنان فوتبال نبوده‌اند بلکه در میان هنرپیشه‌ها، بازیکنان والیبال یا افراد دیگری هم بوده‌اند که از طریق این باند توانسته‌اند با مدارک جعلی معافیت و کارت پایان خدمت بگیرند، ولی چون اهالی فوتبال تعداد بالایی بودند و رسانه‌های زیادی به آن پرداختند موضوع برجسته شد.
رسایی گفت: نظام وظیفه و ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص برخورد با این موضوع و ابطال کارت‌های معافیت این افراد و برخورد با عواملی که در این فساد نقش داشتند، به خوبی عمل کرد؛ اما ‌این بازیکنانی که سرباز شده‌اند و عده‌ای تلاش می‌کردند تا دوره سربازی آن‌ها را در تیم‌های نظامی قرار دهند، ‌در جلساتی ‌با مسئولان مربوطه، ‌‌‌پذیرفتند ‌این اقدام بر خلاف عدالت و به نوعی تشویق تخلف و تقلب است که افکار عمومی آن را نمی‌پذیرد. برای همین، همه بازیکنانی که کارت‌های فاقد اصالت آن‌ها باطل ‌و سرباز شده‌اند، باید به سربازی بروند و نمی‌توانند دوره سربازی را هم با فوتبال بگذرانند.
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص همکاری مسئولان فدراسیون فوتبال در پیگیری پرونده فساد در فوتبال گفت: متأسفانه تمام تلاش مسئولان این فدراسیون در طول رسیدگی به این پرونده یا معطل کردن و یا فرار از پاسخگویی بوده ‌که البته بنا بر قانون، چنین رفتاری در برخورد با مکاتبات اصل ۹۰ خودش جرم است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*