خانه / بورس و سهام / شفاف‌سازی پتروشیمی خارک در خصوص قیمت خوراک/ اعتراض به افزایش نرخ

شفاف‌سازی پتروشیمی خارک در خصوص قیمت خوراک/ اعتراض به افزایش نرخ

مدیر مالی شرکت پتروشیمی خارک در خصوص تغییر قیمت خوراک این شرکت شفاف سازی کرد.

به گزارش (ایسنا)، مدیر مالی شرکت پتروشیمی خارک با ارسال نامه‌ای به سازمان بورس در خصوص قیمت خوراک این شرکت شفاف سازی کرد و گفت: بر اساس نامه معاونت برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت که در تاریخ 13 مرداد ماه به پتروشیمی خارک ابلاغ شده نرخ گاز غنی ترش به عنوان خوراک و سوخت این شرکت تغییر کرده است.

بر این اساس نرخ گاز تا تاریخ 31 شهریور 91 به ازای هر متر مکعب 9.5 سنت، نرخ گاز از تاریخ اول مهر ماه 91 به ازای هر متر مکعب 13.7 سنت، نرخ گاز برای سال 92 به ازای هر متر مکعب 13.7 سنت و نرخ تسعیر ارز از تاریخ اول مهر 91 به بعد بر مبنای نرخ مرکز مبادلات خواهد بود.

مدیر مالی شرکت در ادامه گزارش خود گفت: هزینه گاز مصرفی در سال 91 در شش ماهه اول سال بر مبنای هر متر مکعب 9.5 سنت و بر مبنای نرخ مرجع بانک مرکزی و برای شش ماهه دوم بر مبنای هر متر مکعب 9.5 سنت و بر مبنای نرخ تسعیر مرکز مبادلات طبق صورتهای دریافتی از شرکت ملی نفت ایران در حسابها به صورت علی الحساب منظور شده است.

همچنین شرکت در مورد افزایش نرخ اعتراض خواهد کرد که به محض مشخص شدن نتیجه قطعی مراتب به استحضار سازمان بورس به منظور اطلاع رسانی اعلامی می شود.

مزید اطلاع افزایش هزینه خوراک در ارتباط با نامه ذکر شده برای سال 92 در صورت تحقق مقدار مصرف بر مبنای بودجه مصوبه سال 92 به ازای هر سهم بالغ بر 1393 ریال خواهد بود که بدینوسیله مراتب به استحضار آن سازمان می رساند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*