خانه / آخرین اخبار / جمله زهرا نعمتی، یکی از ۱۰ جمله برتر جهان

جمله زهرا نعمتی، یکی از ۱۰ جمله برتر جهان

آنچه بانوی طلایی پارالمپیک ایران در سازمان ملل گفت، به عنوان یکی از ۱۰ جمله برتر جهان انتخاب شد.

همسر زهرا نعمتی همسر رهام شهابی پور بیوگرافی زهرا نعمتی بیوگرافی رهام شهابی پور
جمله‌ زهرا نعمتی، بانوی کماندار معلول ایرانی، «هرگز تسلیم معلولیت خود نشوید» و «معتقدم در تمام دنیا ورزش یکی از بهترین روش‌های توانمندسازی معلولین است» به عنوان یکی از ۱۰ جمله انگیزه‌دهنده برتر سال ۲۰۱۴ از سوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک انتخاب شد.
یکی از بزرگترین رویدادهای سال ۲۰۱۴، حضور زهرا نعمتی در سازمان ملل و مخاطب قرار دادن پنل این سازمان به عنوان یک زن کماندارمعلول ایرانی است، پنلی که به ورزش برای توسعه و توانمندسازی معلولین از طریق ورزش، مربوط است.
زهرا نعمتی که در بازی‌های پارالمپیک لندن به دلیل کسب اولین نشان طلای یک بانوی ایرانی از رقابت‌هایی در سطح المپیک و پارالمپیک، تاریخ‌ساز شد، در سازمان ملل از برداشتن موانعی سخن گفت که از طریق ورزش امکان‌پذیر است و از افراد دارای معلولیت خواست تا اهدافشان را در زندگی رها نکنند.
همسر زهرا نعمتی همسر رهام شهابی پور بیوگرافی زهرا نعمتی بیوگرافی رهام شهابی پور
او در بخشی از صبحت‌هایش گفت که معتقد است ورزش از بهترین راه‌های توانمندسازی افراد دارای معلولیت در سطح جهان است و امید دارد تا سال ۲۰۳۰ همه معلولین دارای شغلی مناسب و امنیت باشند.
نعمتی آرزو کرده است که همه شهرهای جهان برای معلولین مناسب‌سازی شوند و از اینکه تعدادی از افراد دارای معلولیت خودشان را به خاطر معلولیت در خانه حبس کرده و منزوی شده‌اند، ابراز تأسف کرد و گفت که معتقد است در زندگی تنها یک شانس به ما داده شده و باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.
او در پایان گفت: برای تمام افراد دارای معلولیت جهان یک پیام دارم: هرگز تسلیم معلولیت نشوید!

زهرا نعمتی (متولد ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۴) عضو تیم‌ملی تیراندازی با کمان بانوان معلول ایران است. وی نخستین و تنها زن در تاریخ ورزش ایران است که موفق به کسب مدال طلا در سطح بازی‌های جهانی المپیک و پارالیمپیک شده است. او هم‎چنین، در ۲۹ می ۲۰۱۳ (۸ خرداد ۱۳۹۲) در مراسم کمیته بین‎المللی المپیک در سن پترزبورگ روسیه مفتخر به دریافت جایزه معتبر ورزشکار برتر پارالیمپیک ۲۰۱۲ لندن از سوی «بنیاد بین‎المللی اسپورت آکورد» شد.

همسر زهرا نعمتی همسر رهام شهابی پور بیوگرافی زهرا نعمتی بیوگرافی رهام شهابی پور

زهرا نعمتی همسر «رهام شهابی‎پور» عضو تیم‌ملی تیراندازی با کمان مردان معلول ایران است. این زوج قهرمان، جشن عروسی خود را پس از دریافت مدال طلای زهرا نعمتی در دهکده المپیک لندن ۲۰۱۲ برگزار کردند.

یک نظر ثبت شده

 1. درود زهــرای عزیز
  افتخار کشوری
  همتت انگیزه دوباره برخاستن خیلی ها میتونه باشه اونایی که تا به یه بن بست میرسون تو زندگی فورا ناامید میشن
  الگوی جوانان کشور ایران اسلامی ؛ امثال تو و بانوان کارآفرین می باشند
  یادمون باشه عقایدتتو هم زیر پا نگذاشتی
  آفرررررررررین
  همیشه بدرخشی نازنین

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*