خانه / بورس و سهام / رشد 15 درصدی پیش‌بینی سود شرکت‌ها در سال 92

رشد 15 درصدی پیش‌بینی سود شرکت‌ها در سال 92

دکتـر حسن قالیباف‌اصل در مصاحبه با پایگاه(سنا)، گفت: بودجه سال جاری شرکت‌ها تا امروز، بیش‌از 39 هزار میلیارد تومان بوده است که اگر سود شرکت هلدینگ خلیج فارس را از آن خارج کنیم، 15 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
وی همچنین به عملکرد مناسب شرکت‌ها در سال گذشته اشاره کرد و افزود: پارسال، پیش‌بینی سود شرکت‌ها 30 هزار میلیارد تومان بود، درحالیکه در پایان سال مالـی، اکثر شرکت‌ها از تعدیل مثبت سود خبـر دادند.
بگفته این مقام مسئول، رکود بازارهای موازی نیز در رشد بورس بسیار مؤثر بوده است، زیرا در سایه رکود بازارهای ارز و طلا، سرمایه‌های جدید راهی بازار سرمایه شده اند که افزایش قابل توجه حجم و ارزش معاملات نشان‌دهنده این موضوع است.
مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در ادامه، از ارتقاء سهم بازار سرمایه در تولید ناخالص داخلی خبر داد و گفت: با ورود شرکت‌های جدید به بورس، نسبت ارزش بازار سرمایه به تولید ناخالص داخلی (GDP ) که چهار سال قبل حدود 16 درصد بود، به بیش از 50 درصد افزایش پیـدا کرد.
قالیباف‌اصل اجرای قانون اصل 44 را نقطه عطف توسعه بازار سرمایه دانست و گفت: معتقدم یکی از مهمترین مزیت‌های این بازار در طول عمر 45 سال خود، ابلاغ و اجرای قانون اصل 44 بـود، زیرا با اجرای این قانون شرکت‌های مهم و بزرگی وارد بازار شدند که به افزایش ارزش این بازار کمک قابل توجهی کرد.
وی با اشاره به اینکه قدرت تحلیل در بازار سرمایه در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است، گفت معتقدم تغییر دولت‌ها در روند بازار سرمایه تاثیری ندارد، زیرا همه دولت‌ها برای توسعه اقتصاد نیازمند توسعه بازار سرمایه هستند و هر چقدر بازار سرمایه پررونق‌تر و حرفه‌ای‌تر باشد، به نفع کشور و اقتصاد خواهد بود.
مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در پایان به سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای توصیه کرد برای ورود به بازار سرمایه بویژه در شرایط مثبت بازار، از متخصصان بورس کمک بگیرند و بجای خرید مستقیم سهام، ازطریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد بورس شوند، زیرا در غیر این صورت ممکن است بصورت هیجانی در صف‌های خرید قرار گرفتـه و با خرید سهام در قیمت‌های بالا، متضرر شوند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*