خانه / بورس و سهام / شگفتی سهامداران از حجم معاملات امروز بورس/عقبگرد شاخص به کانال ۶۹ هزار واحدی

شگفتی سهامداران از حجم معاملات امروز بورس/عقبگرد شاخص به کانال ۶۹ هزار واحدی

اولین روز از معاملات هفته جاری با افت شاخص کل و حرکت دسته جمعی اکثر نمادهای فعال بورسی در مسیر نزولی آغاز شد تا سهامداران امروز نیز همچون اغلب روزهای گذشته شاهد کاهش ارزش سرمایه خود باشند.

 شاخص کل در حالی با افت ۱۶۱ واحدی بار دیگر به کانال ۶۹ هزار واحدی عقبگرد کرد که “بترانس” تنها نمادی است که تأثیر مثبت بر روند امروز نماگر بازار سرمایه اعمال کرده و نمادهایی همچون “خودرو”، “وبملت”، “خساپا”، “کگل”، “سفارس” و “وخارزم” بیشترین تأثیر منفی را بر افت شاخص کل در پی داشته اند و این نمادها به عنوان نماینده ای از گروه های مطرح بورسی همچون خودرو، بانک، معدنی و سیمان شاخص کل را برای نزول به یک کانال پایین تر همراهی کردند.

علاوه بر این، با گذشت حدود دو ساعت از زمان معاملات امروز بورس حجم معاملات بیش از ۳۱۶ میلیونی در بورس رقم خورده و ارزش معاملات بورس تا لحظه تنظیم این گزارش مبلغ ۷۶ میلیارد و ۴۵۹ میلیون تومان محاسبه می شود که این حجم معاملاتی با توجه به قرار داشتن در ساعات میانی معاملات روزانه بورس موجب تعجب و شگفتی سرمایه گذاران شده است.

از این رو بازار سرمایه همچون بیماری به نظر می رسد که حال و روز آن چندان خوش نیست و رفته رفته به وضعیتی دچار شده که برای بازگشت آن به وضعیت عادی و متعادل نیاز به توجه بیشتری دارد و به نظر می رسد متولیان بازار سرمایه می بایست به منظور جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر سهامداران اقدام اساسی کنند و چاره ای به حال این بیمار بدحال بیاندیشند.

در پایان گفتنی است بازار فرابورس نیز با حجم معاملاتی بیش از ۸۲ میلیون و ۴۴۶ هزار سهمی ارزشی به مبلغ بیش از ۵۷ میلیارد و ۳۴۵ میلیون تومان را به خود اختصصا می دهد و با نوسان نزولی در مدار ۸۰۰ هزار واحدی، “میدکو” تنها نمادی است که اثر مثبت بر روند امروز شاخص فرابورس اعمال کرده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*