خانه / آخرین اخبار / هویت ضارب کشته شده درگیری مسلحانه در شهر خمین مشخص شد

هویت ضارب کشته شده درگیری مسلحانه در شهر خمین مشخص شد

حسین فراست ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه شهرستان با اشاره به جزئیات حادثه ناگوار درگیری مسلحانه شنبه شب در شهرستان، اظهار داشت: به دنبال خبری که روز شنبه دریافت شد، افراد مسلح در پی درگیری در شهر خمین تحت تعقیب و گریز قرار گرفته و پس از این درگیری‌ها متواری شده بودند.

سرقت در خمین درگیری مسلحانه گلپایگان درگیری مسلحانه خمین بیوگرافی حسین فراست

وی افزود: جریان به این صورت بوده که سارقان در مسیر با ۳ خودوری سرقتی شامل ۲ دستگاه زانتیا و یک دستگاه پرشیا گریخته بودند و هنگام حرکت با خودوری پرشیا به دلیل سرعت زیاد با ایست پلیس مواجه شده بودند که بدون توجه به این مسئله، به حرکت ادامه داده و در درگیری با پلیس ۲ نفر از ماموران خمین را مورد اصابت گلوله قرار داده و متواری شده بودند.

فرماندار گلپایگان گفت: سارقان متواری در ساعت ۱۷ به عنوان مسافر در محل دوراهی خمین- گلپایگان، سوار خودروی تیبای یک استاد دانشگاه می‌شوند و به راننده تذکر می‌دهند که در محل پلیس راه توقف نکند. این مسئله راننده را مشکوک می‌کند و به بهانه‌ای در پلیس راه خودرو را متوقف کرده و پیاده می‌شود.

وی بیان کرد: در پی صحبت راننده با پلیس، مسئول پاسگاه از سرنشینان می‌خواهد که پیاده شوند که در این هنگام آنها با تیراندازی به سمت راننده و ماموران پلیس، ماشین تیبا را برداشته و به سمت گلپایگان فرار می‌کنند.

فراست تصریح کرد: سارقان به محض ورود به گلپایگان با ماموران راهنمایی رانندگی شهرستان رو‌به‌رو شده و ماشین پلیس را به رگبار می‌بندند که در این تیراندازی آقای زینلی از چند ناحیه مجروح شده و سروان مهدوی نیز به شهادت می‌رسند.

وی اظهار داشت: در ادامه سرهنگ هاشمی و همراهان با اطلاع از این حادثه حرکت می‌کنند و تعقیب و گریزی صورت می‌گیرد تا اینکه در خیابان شهید ذنوبی، درگیری رخ به رخ صورت گرفته و با وقوع آن حادثه ناگوار سرهنگ هاشمی و سرباز وظیفه صبوحی به شهادت می‌رسند و یکی از سارقان نیز توسط پرسنل نیروی انتظامی به هلاکت می‌رسد.

فرماندار گلپایگان گفت: پس از این اتفاق سارقان خودوری تیبا را رها کرده و جنازه سارق کشته شده را برداشته و با ماشین پلیس فرار می‌کنند تا اینکه سمند آگاهی که در درگیری مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود، در منطقه وانشان دچار نقص فنی می‌شود و آنها ناگزیر به یافتن ماشین دیگری می‌شوند.

وی بیان کرد: در این هنگام سارقان جلوی یک بنز ۱۰ تن را می‌گیرند و راننده با دیدن صحنه می‌گریزد و چون سارقان نمی‌توانستند کامیون را حرکت دهند ،آن را رها کرده و به عنوان پلیس جلوی یک خودروی پژو ۴۰۵ را می‌گیرند و با آن خودرو متواری می‌شوند.

فراست تصریح کرد: سارقان با پژو تا دوراهی خوانسار رفته و سپس وارد روستای “در” و “تیکن شده و جلوی یک ماشین یخچال‌دار را گرفته و با محبوس کردن راننده در سردخانه ماشین مقداری از مسیر را رفته و دوباره ماشین را رها کردند و بعد با شهیدان زیبایی رو به رو شدند.

وی اظهار داشت: در آن مکان بین سارقان و شهیدان زیبایی درگیری پیش می‌آید و آنها با نیسان شهید زیبایی فرار کردند و در اتفاقاتی که رخ می‌دهد، سارقان آن ۲ نفر را به شهادت رسانده و فرار می‌کنند، به گونه‌ای که جنازه پدر در پشت نیسان و جنازه پسر با کمی فاصله در جاده افتاده بود.

فرماندار گلپایگان گفت: آنها سپس با یک کامیون بقیه مسیر را طی می کنند و در نزدیکی یک از شهرها با تهدید راننده از کامیون پیاده شده و فرار می‌کنند که همچنان این مسئله در دست پیگیری پلیس است.

وی بیان کرد: سارقان جنازه همکار خود را تا قسمتی از مسیر برده بودند و نمی‌خواستند جنازه برجای بماند که شناسایی شود اما در جایی دیگر قادر به حمل آن نبودند و جنازه به دست پلیس افتاده و شناسایی شده که مجرمی سابقه‌دار است و هیچ گونه مسائل سیاسی و دیگر موارد در کار نبوده است.

فراست تصریح کرد: اما سرقتی نه در منطقه و نه در الیگودرز انجام نشده و در حال حاضر مشخص نیست که انگیزه آنها و یا هدف اصلی سرقت و یا حرکت آنها کجا بوده است.

وی با اشاره به شرایط مجروحان حادثه اظهار داشت: تاکنون ۲ نفر از مجروحان که یکی از آنها راننده تیبا بوده مرخص شده‌اند، ۲ نفر از مجروحان پرسنل نیروی انتظامی در شرایط به نسبت خوب در بیمارستان تحت مراقبت هستند اما مسئول پاسگاه سعیدآباد در بیمارستان اصفهان بستری است و زینلی هم امروز برای ادامه مراحل درمانی به بیمارستان اصفهان منتقل شده است.

فرماندار گلپایگان در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از جان فشانی پرسنل نیروی انتظامی شهرستان گفت: از مسئولان درخواست شده تا برای تقویت نیروها و تجهیزات نیروی انتظامی شهرستان همت بورزند تا شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشیم.

وی بیان کرد: تیم پزشکی شهرستان و پرسنل بیمارستان امام حسین(ع) نیز در درمان مجروحان فراتر از انتظار و امکانات موجود عمل کردند و سنگ تمام گذاشتند که این فداکاری آنان نیز شایسته تقدیر است.

فراست تصریح کرد: مردم مومن شهرستان نیز در همکاری با مسئولان سنگ تمام گذاشتند و با تمام وجود در مراسم تشییع شهیدان شرکت کرده و اجازه نداند کسانی که تصور کردند می توانند از این مسائل سوءاستفاده کنند، ناکام بمانند.

وی خاطرنشان کرد: این ایثارگری و روحیه انقلابی مردم جای تقدیر و سپاسگزاری دارد که بار دیگر نشان دادند همیشه در صحنه حاضر هستند و با اتحاد و انسجام همیشگی سبب دلگرمی مسئولان هستند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*