خانه / بورس و سهام / عرضه سهام نیروگاه سنندج در بازار سهام/بدهی ۷ هزار میلیارد تومانی دولت به “رمپنا”

عرضه سهام نیروگاه سنندج در بازار سهام/بدهی ۷ هزار میلیارد تومانی دولت به “رمپنا”

در چند وقت اخیر، صحبت های مبنی بر پرداخت بخشی از مطالبات شرکت های برقی از سوی وزارت نیرو به گوش می رسید که این شایعات در خصوص مپنا حکایت از دریافت بخش اعظم مطالبات این شرکت از وزارت نیرو را داشت.

براساس پیگیری های خبرنگار بورس نیوز از صحت و سقم پرداخت بخشی از مطالبات پیمانکاران برقی، یک مقام مسئول در گروه مپنا که خواست نامش فاش نشود ضمن تکذیب شایعات فوق اظهار داشت: در حال حاضر مطالبات پیمانکاران برقی به قوت خود باقی است و هیچ رقم قابل توجهی پرداخت نشده است و شرکت های برقی همچنان منتظر اقدامات آینده وزارت نیرو می باشند.

وی در ادامه، مطالبات شرکت گروه مپنا از دولت را ۷ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این مقدار مطالبات تنها بخشی از آن به میزان ۴۰ میلیارد تومان آن پرداخت گردیده که با توجه به مبلغ کل بدهی میزان پرداختی بسیار ناچیز می باشد و بیشتر مربوط به هزینه فاکتورها بوده است.

این مقام مسئول خبر از عرضه سهام نیروگاه سنندج در بازار سهام را داد و افزود: بزودی بخشی از سهام نیروگاه سنندج در بازار فرابورس عرضه خواهد شد.

وی چشم انداز مثبت شرکت های برقی را در گرو پرداخت مطالبات پیمانکاران توسط وزارت نیرو دانست و یادآور شد: در صورت عدم پرداخت مطالبات شرکت های برقی نمی توان انتظار پوشش هزینه ها و همچنین طرح های توسعه ای را از شرکت های مذکور داشته باشیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*