خانه / بورس و سهام / رشد ۸۰ درصدی صادرات سایپا در سال ۲۰۱۴ میلادی

رشد ۸۰ درصدی صادرات سایپا در سال ۲۰۱۴ میلادی

گروه خودروسازی سایپا در سال ۲۰۱۳ به واسطه تحریم های ناعادلانه بین المللی با کاهش صادرات مواجه شد و در سال ۲۰۱۴ با وجود تداوم محدودیت ها و بروز نا آرامی در منطقه به واسطه ظهور گروه تکفیری داعش، موفق شد صادرات خود را افزایش داده و به رشد ۸۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۳ دست یابد. این موفقیت حاصل دیدگاه استراتژیک گروه خودروسازی سایپا در زمینه صادرات و تلاش و همت تمامی کارکنان این گروه خودروسازی برای تامین سفارشات متنوع بازارهای صادراتی است.

بر اساس این گزارش، گروه خودروسازی سایپا از سال ها قبل برنامه های صادراتی خود را براساس چشم انداز برنامه ۱۴۰۴ تعیین کرده است اما در شرایط فعلی که سیاست های اقتصاد مقاومتی از طرف مقام معظم رهبری ابلاغ شده و دولت تدبیر و امید بر امر صادرات تاکید فراوان داشته و کاهش قیمت نفت و تداوم تحریم های ناعادلانه اهمیت ارز آوری صادراتی را افزایش داده، تلاش خود را برای دستیابی به اهداف تعیین شده صادراتی چند برابر کرده و موفق شده در سنگر اقتصادی در راستای اعتلای وطن اسلامی گام های موثری بردارد.

گفتنی است گروه خودروسازی سایپا در سال های گذشته ۷ بار به عنوان صادر کننده برتر و۲ بار به عنوان صادرکننده ممتاز در صنعت خودروسازی کشور برگزیده شده و نقش به سزایی را در کسب درآمدهای غیر نفتی کشور بر عهده داشته است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*