خانه / بورس و سهام / اولین نشانه بازگشایی نماد پالایشگاهی ها مشاهده شد

اولین نشانه بازگشایی نماد پالایشگاهی ها مشاهده شد

بالاخره انتظار به سر آمد تا نماد معاملاتی شرکت های پالایشی با انتشار گزارش های عملکردی سال مالی ۹۳ برای بازگشایی آماده شوند.

دقایقی قبل پنج نماد “شپنا”، “شتران”، “شراز”، “شبندر” و “شبریز” آمار تولید و فروش عملکرد میان دوره ای خود را روی سایت کدال منتشر کردند تا اولین نشانه از احتمال بازگشایی این نمادها در آینده ای نزدیک مشاهده شود.

این گزارش ها که تنها حاوی آمار مقایسه ای مقدار تولید و فروش سال مالی ۹۳ نسبت به مدت مشابه سال ۹۲ است، در حالی منتشر شده که هنوز از نتایج مذاکرات این شرکت ها با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران پیرامون توافق بر سر نرخ خرید خوراک و فروش محصولات آنها خبری نیست.

بدین ترتیب به نظر می رسد با اعلام گزارش پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی جاری بر مبنای تعدیلات احتمالی شرکت های پالایشی، این نمادها پس از چندین ماه توقف به تابلوی معاملات بازگردند و سرمایه بلوکه شده سهامداران آنها آزاد شود.

در پایان شایان ذکر است همه نمادهای پالایشی به جز “شتران” در تاریخ ۲۹ تیر ماه امسال جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورت های مالی متوقف شدند که این زمان تاکنون ادامه یافته است. اما “شتران” پیش از سایر هم گروهی هایش و در تاریخ ۲۶ فروردین ماه امسال جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام برای تصمیم گیری پیرامون افزایش سرمایه متوقف شده بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*