خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / چهارسال یارانه ایرانیان دود شد

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / چهارسال یارانه ایرانیان دود شد

با اتمام ساعات معاملات روز سه شنبه ۹۳٫۱۰٫۱۶ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۴۱۹ واحد کاهش به رقم ۴۹۸۶۵ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۲۴۲۸ واحد کاهش عدد ۱۳۱۶۳۵ واحد را تجربه کرد. شاخص کل بورس نیز در روز جاری با ۷۶۱ واحد افت به رقم ۶۷۴۷۱ واحد رسید.

همچنین در این روز “کچاد” با ۳۹ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “فارس” با ۲۴۳ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۱۱ واحد افت به رقم ۷۶۰ واحد رسید.

در این شرایط امروز “پترول” با ۱ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “جم” با ۲ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۲۷۰۴ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۷۷۰ میلیارد ریال رسید.

شاخص کل بورس نه تنها در معاملات امروز وارد مدار ۶۷ هزار واحدی شد بلکه از نیمه آن نیز گذشت، ممنون از این همه تدبیر مسئولین. حرفی نداریم جز یک نکته صرفاً جهت اطلاع مسئولین محترم، ۱۵ دی ماه سال ۹۲ ارزش بازرا سرمایه ۵۳۵ هزار میلیارد تومان بود و امروز پس از گذشت یکسال ارزش این بازار به ۳۶۷ هزار میلیارد تومان رسیده است. یعنی ۱۶۸ هزار میلیارد تومان سرمایه سهامداران دود شد رفت هوا. قطعاً می دانید که این رقم یعنی چی، چون با این رقم می شد یارانه ۷۵ میلیون نفر را برای مدت ۴ سال پرداخت کرد.

با این رقم می شد ۷ شرکت هلدینگ خلیج فارش احداث کرد!!!

با این رقم می توانستیم ۵۵ شرکت ایران خودرو مجدداً راه اندازی کنیم !!!

اجازه بدید بیشتر از این ادامه ندهم تا همین اندازه عمق فاجعه را بدانید کافیست. حالا واقعا بازهم راهکاری ندارید ومی گویید ذات بازار نوسان است .

سهامداران مفت خور نیستند بلکه کارگر و دانشجو و بازنشسته و استاد دانشگاه و پزشک و مهندس و … و سرآخر ایرانی هستند آیا نباید به سرمایه ایرانی اهمیت داد .

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*