خانه / بورس و سهام / در سه ماهه پاییز ۹۳ / ۲۳ صندوق بازدهی مثبت و ۶۰ صندوق بازدهی منفی کسب کردند

در سه ماهه پاییز ۹۳ / ۲۳ صندوق بازدهی مثبت و ۶۰ صندوق بازدهی منفی کسب کردند

بررسی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری مشترک طی سه ماهه اخیر بیانگر این امر است که اکثر صندوق ها تحت تأثیر تداوم روند منفی بورس بازدهی منفی محقق ساختند و حتی سهامدارانی که از طریق این نهادهای مالی اقدام به تزریق نقدینگی به بورس کرده اند از موج منفی شکل گرفته در این بازار بی نصیب نمانده اند و مدیران سرمایه گذاری صندوق ها علیرغم برخورداری از دانش و اطلاعاتی کافی در حوزه بازار سرمایه نتوانستند عملکرد مناسبی را از خود به نمایش بگذارند.

طی سه ماهه اخیر ۸۳ صندوق سرمایه گذاری مشترک در حوزه سرمایه گذاری در بورس فعالیت داشته اند که از میان آنها ۲۳ صندوق بازدهی مثبت به دست آوردند و مابقی یعنی ۶۰ صندوق سرمایه گذاری مشترک بازدهی منفی محقق ساختند.

به گونه ای که از میان ۲۳ صندوق با عملکرد مثبت، صندوق های آشنای دی، تدبیرگر سرمایه و حافظ در ردیف های نخست جدول کسب بازدهی مثبت طی سه ماهه اخیر جای گرفته اند.

تحلیل بورس پیش بینی بورس بهترین صندوق سرمایه گذاری اخبار بورس

همچنین ۲۰ صندوق باقی مانده بازدهی مثبت کمتر از ۱۰ درصدی کسب کرده اند که می توان به صندوق هایی همچون توسعه صادرات، ارزش کاوان آینده، نیکان پارس، امین آوید، کارآفرینان برتر آینده و میعاد ایرانیان اشاره کرد که البته در میان آنها عمر فعالیت صندوق های میعاد ایرانیان، فام و صندوق ذوب آهن کمتر از یکسال محاسبه می شود.

همچنین سرمایه گذاری های صندوق تدبیرگران فردا طی سه ماهه اخیر امسال بدون کسب بازدهی مثبت یا منفی همراه بوده است.

براساس اطلاعات موجود، از میان ۶۰ صندوقی که از کسب بازدهی مثبت بی نصیب مانده اند می توان به صندوق هایی همچون صنعت و معدن، مهر شریعه، سبحان و یکم دانا اشاره کرد که با کسب بازدهی منفی بیش از ۱۰ درصدی به عنوان کم بازده ترین صندوق ها شناخته شده اند.

تحلیل بورس پیش بینی بورس بهترین صندوق سرمایه گذاری اخبار بورس

البته توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که صندوق سرمایه گذاری امید لوتوس پارسیان با تحقق بازدهی منفی حدود ۱۵ درصدی و صندوق اندیشمندان پارس نگر خبره با کسب بازدهی منفی بیش از ۱۱ درصدی در جایگاه های اول جدول فوق قرار می گیرند، اما به دلیل اینکه عمر فعالیت آنها کمتر از یکسال می باشد، از ذکر نام آنها در جدول فوق خودداری شده است.

همچنین ۲۰ صندوق نیز بازدهی منفی ۵ تا ۱۰ درصدی به دست آورده اند که عمر فعالیت چهار صندوق کمتر از یکسال محاسبه می شود. برهمین اساس مابقی صندوق ها بازدهی منفی کمتر از ۵ درصدی محقق ساخته اند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*