خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / نفس بریده !

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / نفس بریده !

با اتمام ساعات معاملات روز چهارشنبه ۹۳٫۱۰٫۱۷ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۲۴۶ واحد افت به رقم ۴۹۶۱۸ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۲۲۵۵ واحد کاهش عدد ۱۲۹۳۷۹ واحد را تجربه کرد. شاخص کل بورس نیز در روز جاری با ۵۶۸ واحد افت به رقم ۶۶۹۰۲ واحد رسید.

همچنین در این روز “وبصادر” با ۲۸ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “فارس” با ۲۱۹ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۴ واحد افت به رقم ۷۵۶ واحد رسید.

در این شرایط امروز “مارون” با ۲ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “زاگرس” با ۱ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۱۳۶۸ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۸۰۸ میلیارد ریال رسید.

دست شما درد نکنه؛ اعتراض اهالی تالار، صحبت کارشناسان بازار سرمایه و اخبار و گزارش های اصحاب رسانه هیچ کدام به چشم نیامد و نتوانست مثمرثمر باشد. بطوریکه امروز هم شاخص کل بورس با افت بیش از ۵۶۸ واحدی وارد مدار ۶۶ هزار واحدی شد.

اما خدارو شکر اگر رشدی در کار نیست، ولی ظاهراً روندهای نزولی پرقدرت و سریعی در بازار سرمایه داریم. نکته قابل توجه بازار امروز که از افت شاخص و مدار جدید هم جالب تر بود، اقدام مسئولین در جهت بازگشت روند صعودی به شاخص بود که البته ناکام ماند؛ ولی باید مسئولین توجه داشته باشند، شاخصی که یک روز در میان یک مدار به عقب بر می گردد، با معامله بلوکی دو سهم قابل بازگشت نیست.

براساس گزارش بورس نیوز، بدین ترتیب مسئولین محترم باید در جریان باشند که اقدام امروز آنها یعنی انجام معامله بلوکی در نماد “وبصادر” و “وبملت” همانند بلند کردن یک وزنه سنگین از روی زمین با نخ پنبه ای است. حال آنکه این اقدام نشان می دهد که هنوز مسئولین بازار سرمایه به عمق فاجعه ای که در بورس در حال رخ دادن است، واقف نیستند.

چون شاخصی که از ابتدای سال تا امروز بیش از ۱۲ هزار واحد افت را تجربه کرده، با این اقدامات کوچک و ناچیز اتفاقی برایش نخواهد افتاد. از این رو بایستی به صراحت گفت، مسئولین عزیز اگر قرار است اینطوری حمایت کنید، لطفاً به حمایت ادامه ندهید زیرا این شاخص از نفس افتاده و این سهامدار نفس بریده دیگر تاب و تحمل بر خواستن ندارند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*