خانه / جالب و خواندنی / مشهورترین و زیباترین هکر‌های زن دنیا را بشناسید + عکس

مشهورترین و زیباترین هکر‌های زن دنیا را بشناسید + عکس

هک یک پدیده جهانی است و آثاری که هکرها به سیستم‌های کامپیوتری و امنیتی می‌زنند خواه ناخواه تمامی سیستم‌های کامپیوتری در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هک فرآیندی است که در آن هکرها بهترین بهره را با پیدا کردن یک ضعف امنیتی در سیستم کامپیوتری می‌برند.

اگرچه طی سال‌های گذشته هک یک سرگرمی تنها برای دنیای مردان به حساب می‌آمد اما حالا و بررسی‌های مختلف نشان می‌دهد که زنان نیز در این دنیا فعالیت‌های زیادی انجام داده‌اند. فعالیت‌هایی که یا در رده فعالیت‌های خرابکارانه جای می‌گیرد یا در رده اطلاع‌رسانی برای ضعف‌های امنیتی سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف. در گزارش زیر ۱۰ هکر برتر زن در دنیا را معرفی می‌کنیم.

۱- کریستینا سواچینسکای (Kristina Vladimirovna Svechinskaya)

 

زن زیبا دختر زیبا بهترین هکر Ying Cracker Kim Vanvaeck

۱۰ of the world’s top female hacker

کریستینا یک اسم متداول در دنیای هکر‌ها است. او یک شهروند روسی است که به‌عنوان ممتاز‌ترین دانشجوی دانشگاه نیویورک نیز شناخته می‌شود. اما متاسفانه او در یک مسیر اشتباه قدم برداشت. او کار خود را با برداشت میلیون‌ها دلار از حساب‌های مختلف بانکی شروع کرد. به دنبال این سرقت‌ها او چند سال بعد و به کمک ۹ هکر دیگر، با ساخت حساب‌های کاربری جعلی در بانک‌های آمریکا توانست بیش از سه میلیون دلار از حساب‌های بانکی افراد مختلف را سرقت کند. سرانجام او در نوامبر سال ۲۰۱۰ به خاطر انجام فعالیت‌های خرابکارانه توسط پلیس دستگیر شد. کریسیتنا می‌توانست به خاطر این جرم‌ها به ۴۰ سال زندان محکوم شود.

۲- آنا چاپمن (Anna Chapman)

زن زیبا دختر زیبا بهترین هکر Ying Cracker Kim Vanvaeck

آنا هم یکی دیگر از زنان هکر روسی است. او هم مانند کریستینا فعالیت‌های غیرقانونی گوناگونی را در مقام یک هکر انجام داده است. او که در آمریکا اقامت داشته در نهایت در سال ۲۰۱۰ به انجام فعالیت‌های غیرقانونی سایبری علیه دولت فدرال آمریکا متهم شد. همچنین یکی دیگر از اتهامات او جاسوسی برای گروه KGB در آمریکا بود. در نهایت نیز او در دادگاه مجرم شناخته شد و شهروندی خود در آمریکا را از دست داد و به کشورش یعنی روسیه برگردانده شد. بعد از بازگشت به روسیه او به‌عنوان عضوی از حزب جوانان گارد اتحادیه روسیه (یک حزب سیاسی در روسیه) منصوب شد. براساس گزارش‌های مختلف او در حال حاضر مشغول آموزش فناوری اطلاعات به مردم کشورش است.

۳- گیگابایت (Gigabyte) (Kim Vanvaeck)

زن زیبا دختر زیبا بهترین هکر Ying Cracker Kim Vanvaeck

اسم این هکر که در لیست ۱۰ زن هکر برتر دنیا جای گرفته است، کیم ون‌واک است. این زن بلژیکی، خالق ویروس‌های خطرناکی مانند Coconut-A، Sahay-A، Sharp-A و… است. این ویروس‌ها برای نفوذ به کامپیوترهای حساس و استخراج اطلاعات مهم آنها نوشته شده بودند. در نهایت نیز این ویروس‌ها اطلاعات سرقت شده را نابود می‌کردند. به‌تازگی او به خاطر انجام کارهای خطرناک سایبری در بروکسل دستگیر شد، هر چند  در حال حاضر و به قید وثیقه آزاد است. او متهم به سرقت و از بین بردن اطلاعات خصوصی زیادی شده است. هم‌اکنون او برای این اتهامات باید سه سال زندان را تحمل و نزدیک به یک میلیون یورو نیز جریمه پرداخت کند.

۴- ناتاشا گریگوری (Natasha Grigori)

 

زن زیبا دختر زیبا بهترین هکر Ying Cracker Kim Vanvaeck

ناتاشا یکی از پیشگامان در بین زنان هکر به حساب می‌آید. او کار حرفه‌ای خود به‌عنوان یک هکر را از سال ۱۹۸۰ شروع کرد. اما شهرت او به مخالفت‌ها و اعتراض‌هایش علیه پورنوگرافی کودکان بازمی‌گردد. او که توانسته سایت‌های زیادی. در این زمینه هک کند موسس سایت www.antichildporn.org نیز هست. این وب‌سایت در نهایت به یکی از بزرگترین سایت‌ها برای مبارزه با پورنوگرافی علیه کودکان تبدیل شده است. او در نوامبر سال ۲۰۰۵ در اثر یک بیماری درگذشت. به خاطر فعالیت‌هایی که او انجام داد توانست یک سبک هکری خاصی را در دنیای هکرهای زن به وجود بیاورد.

۵- آدینا کوک (Adeanna Cooke)

 زن زیبا دختر زیبا بهترین هکر Ying Cracker Kim Vanvaeck

داستان ورود او به دنیای هکرها زمانی آغاز شد که یکی از دوستان او عکس خصوصی‌اش را در اینترنت منتشر کرد. وقتی او این داستان را متوجه شد، تنها کاری که انجام داد هک سایت منتشر‌کننده عکس‌هایش بود و بعد نیز این عکس‌ها را از روی سایت پاک کرد. در حال حاضر او به افراد دیگری که عکس‌هایشان بدون اطلاع و به‌صورت غیرمجاز در اینترنت منتشر می‌شود خدمات آموزشی ارائه می‌کند.

۶- راون آلدر (Raven Adler)

 

زن زیبا دختر زیبا بهترین هکر Ying Cracker Kim Vanvaeck

راون یکی از ماهرترین و باهوش‌ترین هکرهای دنیا است. او اولین زنی است که به‌عنوان سخنران در کنفرانس DefCon (معتبرترین کنفرانس در زمینه هک) سخنرانی کرده است . هنگامی که از او در مورد زن بودن و هک سوال می‌شود وی می‌گوید که او را باید به خاطر کاری که در این زمینه انجام می‌دهد، بشناسند نه به خاطر جنسیتش. در حال حاضر او در زمینه امنیت فعالیت می‌کند. در واقع او برای شرکت‌های دولتی و خصوصی زیادی کار و از اطلاعات حساس آنها محافظت می‌کند. همچنین او مشاور ارشد امنیتی چندین شرکت است.

۷- جوونا روتکوفسکا (Joanna Rutkowska)

 

زن زیبا دختر زیبا بهترین هکر Ying Cracker Kim Vanvaeck

جوونا نیز با انجام فعالیت‌های هکری خود ثابت کرده که تمام هکر‌ها بد نیستند. او را بیشتر به خاطر نشان دادن حفره امنیتی در ویندوز ویستا در کنفرانس DefCon سال ۲۰۰۶ می‌شناسند. او در این کنفرانس و در برابر چشم حاضران نشان داد که تنها با چند روش ساده و با وجود نرم‌افزار امنیتی روی ویندوز ویستا می‌توان آن را هک کرد. اگر چه همه او را به‌عنوان یک هکر می‌شناسند اما جوونا خود را به‌عنوان «مسوول امنیتی سیستم‌عامل» توصیف می‌کند. جوونا یک شهروند لهستانی است که در سخنرانی‌ها و سمینارهای مختلف مربوط به هک و مسائل امنیتی شرکت می‌کند. همچنین او در حال حاضر با شرکت‌های بزرگ امنیتی همکاری می‌کند.

۸- جود میلهون (Jude Milhon)

 

زن زیبا دختر زیبا بهترین هکر Ying Cracker Kim Vanvaeck
جود یک آمریکایی است که در هند به دنیا آمده است. او کار خود را به‌عنوان یک برنامه‌نویس کامپیوتر در سال ۱۹۶۷ شروع کرد و فعالیت‌هایش باعث توسعه اولیه اینترنت شد. سپس او از حوزه فعالیت خود فاصله گرفت و به انجام فعالیت‌های هکری روی آورد. در نهایت نیز گروه هکری Cypherpunks را تشکیل داد.او در دوران زندگی خود بیشتر وقتش را صرف مبارزه با گروهی کرد که معتقد بودند فعالیت‌ هکرها تنها یک عمل مجرمانه است. او به نوشتن کتاب‌های زیادی در خصوص هک و برنامه‌های کامپیوتری کمک کرده است. در نهایت او در سال ۲۰۰۳ از دنیا رفت. به باور وی هک کردن یکی از هوشمندانه‌‌ترین راه‌های دور زدن محدودیت‌های ایجاد شده توسط دولت روی شبکه اینترنتی و اطلاعات شخصی کاربران است.

۹- یونگ کراکر (Ying Cracker)

 

زن زیبا دختر زیبا بهترین هکر Ying Cracker Kim Vanvaeck

این دختر جوان یک مربی است که به دانش‌آموزان خود اصول اولیه هک را آموزش می‌دهد. یونگ که در شانگهای چین متولد شده است به دانش‌آموزان خود مهارت‌هایی مانند تغییر آدرس اینترنتی افراد، تغییر رمز عبور و… را آموزش می‌دهد. او مقالات مختلفی نیز در خصوص هک منتشر کرده است. وی نام «Cracker» را برای نام‌خانوادگی خود انتخاب کرده است چرا که او می‌تواند نرم‌افزارهای زیادی را در زمان کوتاهی CRACK کند. او منبع اصلی درآمد خود را از طریق آموزش هک به افراد مختلف به دست می‌آورد.

۱۰- ژیائو تیان (Xiao Tian)

 

زن زیبا دختر زیبا بهترین هکر Ying Cracker Kim Vanvaeck

این هکر چینی یکی از برترین هکرهای زن دنیا است. او هوش خود در این زمینه را در ۱۹سالگی و زمانی که رهبری یک گروه هکری زنان با نام «تیم امنیتی دختران چین» را برعهده گرفت، نشان داد. این گروه بزرگترین گروه هکرهای زن با ۲۲۰۰ عضو است. این گروه هکری تاکنون اقدامات خرابکارانه زیادی علیه موتور جست‌وجوی گوگل انجام داده‌اند. برای مثال در یک بازه زمانی آنقدر شدت این حملات زیاد و مکرر بوده است که گوگل ارائه بخشی از سرویس‌های خود در کشور چین را متوقف کرد. این گروه هکری با گروه‌های هکری بزرگ دنیا نیز ارتباط دوستانه‌ای دارند. بسیاری به خاطر ظاهر معمولی و شیکی که ژیائو دارد حتی تصور هم نمی‌کنند که او یک هکر خرابکار است.

۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. فقط اولی زیباست خیلی

  2. جوووووون بخومتون

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*