خانه / بورس و سهام / پیش بینی نرخ دلار و درخواست بازگشایی نماد پالایشی ها

پیش بینی نرخ دلار و درخواست بازگشایی نماد پالایشی ها

سیاست های دولت تدبیر و امید و همچنین نوع برنامه ریزی های آقای وزیر در نحوه مدیریت بازار سهام منجر به روندی نزولی در بازار سهام شده است.

یک کارشناس بازار سهام من بیان مطلب فوق با اشاره به اینکه در حال حاضر بزرگترین مانع در بازگشت رونق به بازار سهام عدم کاهش نرخ سود سپرده های بانکی می باشد، اظهار داشت: تزریق ۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی به صندوق توسعه بازار از جمله وعده های دولتمردان دولت یازدهم بوده است که تاکنون محقق نشده است.

شهرام عجمی در خصوص تجمع اخیر تعدادی از فعالین بازار سهام جلوی ساختمان تالار حافظ گفت: به نظر می رسد تجمع هزاران نفر هم باعث تغییر رویکرد بازار سهام نخواهد شد زیرا اکنون مجلس و دولت در برخی تصمیم گیری ها از جمله تعیین بهره مالکانه صنایع در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند که نتیجه آن منجر به نابودی سرمایه سهامداران شده است.

این کارشناس بازار سهام بازگشت رونق به بازار سهام را در گرو دید مثبت نمایندگان مجلس از بودجه ۹۴ دولت دانست و خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی بیشتر افراد حقوقی اقدام به خرید سهام شرکت های بورسی می نمایند که خود نشانه ای از امکان تحقق بودجه سالی ۹۴ و همچنین چشم اندازی روشن از بازار سرمایه است.

وی خواستار بازگشایی نماد شرکت های پالایشگاهی در بازار سهام شد و افزود: نماد مجتمع های پالایشی با ابهام در طرح کیفی سازی متوقف شد اما اکنون بعضی ابهامات متعددی از جمله کاهش قیمت جهانی نفت و همچنین تعیین میزان نرخ مالیات نیز گریبان این گروه را گرفته است.

وی در خصوص قیمت ۷۲ دلاری نفت در بودجه سال ۹۴ دولت با توجه به کاهش های بیش از حد چند وقت اخیر نرخ نفت گفت: وزیر نفت در گفته های اخیر خود اعلام کرده که قیمت نفت در شش ماه دوم سال ۹۴ با افزایش نرخ مواجه خواهد شد و کسری از محل فروش نفت به وقوع نخواهد پیوست.

این کارشناس بازار سهام گفت: اگر دولت تورم ۱۷ درصدی در کشور را لحاظ نماید امکان رشد نرخ دلار تا محدود ۳ هزار و ۸۰۰ تومان نیز امری منطقی محسوب می گردد.

وی حصول توافق هسته ای را امری اجباری دانست و افزود: با توجه به برگزاری انتخابات سال آینده ریاست جمهوری آمریکا، تغییرات سیاسی در رژیم اشغالگر و همچنین برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، امکان حصول توافق هسته ای زودتر از موعد را میسر می کند.

عجمی در توصیه ای به فعالین بازار سهام گفت: سهامداران در شرایط کنونی بایستی صبور باشند و سهام خود را به راحتی از دست ندهند زیرا برنامه های ۱۰ ساله اصل ۴۴، چشم اندازی روشن از بازار سهام را ترسیم کرده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امروزه شاهد هستیم کسانیکه در مدار ۸۹ هزار واحدی شاخص صحبت از مدار ۱۳۰ واحدی می کردند اکنون با ایجاد جو روانی منفی سخن از مدار ۶۴ هزار واحدی شاخص را به زبان می آورند و سهامداران بایستی اسیر اینگونه تحلیل های تکنیکالی نشوند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*