خانه / آخرین اخبار / چرا تهمینه میلانی به دادسرا احضار شد؟

چرا تهمینه میلانی به دادسرا احضار شد؟

تهمینه میلانی به‌دلیل انتشار فیلمنامه شهرزاد و زن هزار‌ویک‌شب به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.

همسر تهمینه میلانی جرم تهمینه میلانی بیوگرافی تهمینه میلانی بازداشت تهمینه میلانی

دلیل این احضار، انتشار این فیلمنامه اعلام شده. این کتاب تابستان٩٣ با مجوز وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی منتشرشده و تمام مراحل قانونی را طی کرده است. علی شجاعی‌صایین، رییس اداره کتاب، ضمن تایید خبر احضار این نویسنده و کارگردان به «شرق» گفت: «در جریان جزییات این احضار نیستم و نمی‌دانم علت فراخوانی ایشان و اتهام وارده چیست.» شجاعی‌صایین در پاسخ به این پرسش که چرا نویسنده کتابی که از وزارت ارشاد برای اثرش مجوز گرفته احضار می‌شود، اضافه کرد: «در این موارد ممکن است مقام محترم قضایی سوابق پرونده را از جمله مجوز صادره برای کتاب مورد بحث از ما بخواهند که ما در این صورت اطلاعات لازم را ارایه خواهیم کرد. 
‌مطلع شدیم که به دادسرای «فرهنگ و رسانه» احضار شدید. آیا این مطلب را تایید می‌کنید؟
بله.
‌ناشر فیلمنامه «شهرزاد» انتشارات کتابسراست. در این صورت چرا شما فراخوانده شدید، نه ناشر؟
واقعیت این است که این سوال برای آقای سمیعی، ناشر کتاب هم مطرح شده. ایشان هم معتقدند در صورت تخلف به بنده باید اطلاع داده می‌شد. کتاب تمامی مراحل قانونی را برای اخذ مجوز طی کرده است.
‌آیا به‌نظر شما جایی در این فیلمنامه هست که تبلیغ علیه نظام تلقی شود؟
واقعیت این است وقتی این جمله را شنیدم شوکه شدم چون فیلمنامه‌ام درباره خرد و خردمندی است. فکر می‌کردم مرا به این خاطر تشویق کنند.
‌تحلیل‌تان از طرح این موضوع چیست؟
من در طول فعالیت حرفه‌ای‌ام همیشه به گفت‌وگو و برقراری دیالوگ معتقد بوده و هستم. این نکته را در فیلم‌هایم هم می‌بینید.
‌شاهد فعالیت گسترده شما در فضاهای مجازی هستیم، به‌طوری که گاهی اوقات نوشته‌های شما در این فضا منتشر می‌شود. اما اخیرا شاهد حرکت‌های ضداخلاقی هستیم که برخی از نوشته‌ها را به شما منتسب می‌کنند که خودمتن گواه این است که ربطی به دیدگاه شما ندارد؛ ضمن اینکه در برخی سایت‌ها اتهاماتی به شخص شما و خانواده‌تان مطرح شده است. واکنش‌تان به این حرکات چیست؟
واقعیت این است همان‌طور که گفتم حیطه فعالیت من فرهنگ و هنر است و غیر از این هم نمی‌توانم رفتار کنم. اما همان‌طور که گفتید این‌روزها نوشته‌هایی را به من منتسب می‌کنند که روحم از آن خبر ندارد. در حالی که من درباره اشخاص و رفتارشان نظر قطعی نمی‌دهم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*