خانه / بورس و سهام / پربازده ترین و کم بازده ترین نمادهای بورسی در هفته گذشته / توافقی ها اول شدند

پربازده ترین و کم بازده ترین نمادهای بورسی در هفته گذشته / توافقی ها اول شدند

معاملات هفته گذشته تالار شیشه ای با بازدهی منفی یک درصدی شاخص کل پایان پذیرفت. به گونه ای که این نماگر از ۶۶ هزار و ۹۰۲ واحد طی اولین روز معاملاتی هفته پس از نوسانات متعدد در نهایت در مدار ۶۵ و ۹۳۹ هزار واحدی ایستاد. بورس نیز طی دوره مذکور به طور میانگین بازدهی منفی دو درصدی را محقق کرده است.

سهامداران هفته گذشته را همچون هفته های قبل با تحقق زیان به پایان رسانیدند، بطوریکه از میان ۴۴ صنعت فعال تنها معاملات سهام شرکت های هفت گروه با رشد قیمتی همراه شده است.

برهمین اساس، گروه وسایل ارتباطی طی پنج روز معاملاتی هفته گذشته بیش از ۱۱ درصد بازدهی مثبت به دست آورد و بدین ترتیب عنوان پربازده ترین گروه را از آن خود ساخت.

علاوه بر این، صنعت تجارت عمده و خرده فروشی وسائط نقلیه موتور با تحقق بازدهی مثبت بیش از هفت درصدی تک سهم آن یعنی “بدکو” در کنار گروه عرضه برق، گاز و بخار آب با کسب بازدهی مثبت ۳٫۵۹ درصدی تک نماد “بمپنا” به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که نماد معاملاتی “بدکو” در بازار پایه توافقی معامله می شود.

تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

حال آنکه صنعت انتشار و چاپ در پی تداوم افت قیمتی حدود ۱۰ درصدی سهام شرکت فعال در آن به عنوان کم بازده ترین گروه شناخته شد. در پی آن صنایع پیمانکاری صنعتی و نیز خرده فروشی در ردیف های بعدی جای گرفتند.

تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

براساس اطلاعات موجود، از میان ۴۱۸ مجموعه فعال در بورس، سهام ۱۰۵ شرکت با افزایش قیمت همراه بوده، معاملات ۹ نماد بدون بازدهی مثبت یا منفی پایان پذیرفت و مابقی شرکت ها بازدهی منفی محقق ساختند.

برهمین اساس، شرکت مخابراتی ایران ۳۱ درصد بازدهی مثبت محقق کرد و صدرنشین جدول پربازده ترین سهام شد.

این در حالی است که نماد معاملاتی “لکما” در بازار پایه توافقی معامله می شود و طی هفته گذشته با حجم معاملاتی بیش از ۴۷ هزار و ۴۲۴ سهمی، رتبه نقدشوندگی ۳۵۰ مرتبه ای به آن اختصاص می یابد.

بعد از آن نیز شرکت های سرمایه گذاری وثوق ایران و نیز سرمایه گذاری نظام مهندسی ایران در ردیف های بعدی قرار می گیرند که البته نماد معاملاتی “وثوق” و “ثنظام” در بازار پایه توافقی معامله می شوند.

از این رو با صرف نظر از سه مجموعه مذکور و نیز کارتن مشهد و قند بیستون، شرکت های مرجان کار، شیشه دارویی رازی و نیز سرمایه گذاری نیرو در جدول پربازده ترین سهام جای می گیرند.

تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

عنوان کم بازده ترین سهم نیز به شرکت های رینگ سازی مشهد، قند شیروان قوچان و نیز قند نیشابور اختصاص می یابد.

تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

براساس اطلاعات موجود، طی معاملات پنج روز معاملاتی هفته گذشته بانک صادرات ایران در کنار شرکت های، پارس خودرو و نیز آذرآب به عنوان نقدشونده ترین سهام شناخته شدند و در مقابل آن مجموعه هایی همچون فولاد امیرکبیر کاشان، سالمین و نیز کاشی نیلو در انتهای این جدول جای گرفتند.

در پایان این گزارش می افزاید، معاملات هفته گذشته بورس در حالی پایان پذیرفت که تعداد ۵۵ هزار و ۶۸ کد معاملاتی با جابه جایی بیش از دو میلیارد و ۹۵۴ میلیون سهم طی ۲۹۰ هزار و ۶۴۰ دفعه معامله ارزشی به مبلغ شش هزار و ۱۷۴ میلیارد ریال را رقم زدند و از میان سهام شرکت های فعال بورسی، بانک صادرات ایران با حجم معاملاتی بیش از ۲۷۱ میلیون و ۳۶۰ هزار سهم به عنوان پرگردش ترین سهم و در مقابل آن شرکت فولاد امیرکبیر کاشان به عنوان کم گردش ترین سهم برگزیده شدند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*