خانه / بورس و سهام / پیش بینی دلار ۷ هزار تومانی برای سال ۹۴

پیش بینی دلار ۷ هزار تومانی برای سال ۹۴

نزول شاخص از مدار ۷۶ هزار و ۶۰۰ واحدی و کاهش قیمت سهام تاکنون موجب گردیده نقدینگی قابل توجهی از بازار سرمایه خارج گردد؛ به گونه ای که در حال حاضر با توجه به نقدینگی اندک موجود در بورس رشد قیمتی تنها برای برخی از سهام شرکت های بورسی امکان پذیر می باشد.

این کارشناس بازار سهام در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطالب فوق با اشاره به اینکه از نگاه چارتیستی بازار سهام نیازمند تداوم روند مثبت طی چند روز متوالی بوده است، اظهار داشت: در ماه های اخیر، ریزش های مکرر قیمت سهام شرکت ها و در نتیجه خروج نقدینگی از بازار سهام، منجر به شکسته شدن پیوت (محدوده حمایت سالانه) شاخص بورس شده است که بایستی برای خروج از شرایط کنونی تزریق نقدینگی به بازار سهام در دستور کار قرار گیرد.

محمد فیض بخش، شاخص بورس در مدار ۶۶ هزار واحدی را دارای حمایت چارتیستی دانست و افزود: شکست حمایت شاخص بورس در مدار ۶۶ هزار واحدی می تواند آغاز یک روند نزولی دیگری را برای بازار سهام در پی داشته باشد؛ زیرا حمایت بعدی شاخص در مدار ۶۳ هزار واحدی محاسبه شده است.

از سوی دیگر وی با اشاره به احتمال تعطیلی برخی از شرکت های پتروشیمی و توقف تولید آنها تا چند روز آینده گفت: در فصل زمستان برخی از شرکت های پتروشیمی به دلیل قطعی گاز اقدام به تعطیلی مجتمع های تولیدی خود می نمایند؛ همانند اتفاقی که در صنعت سیمان افتاد و اکنون شرکت های سیمانی نیز به دلیل قطعی گاز تولیدات خود را متوقف کرده اند که این موضوع نیز شرایط را دشوارتر می کند که باید مورد توجه قرار گیرد .

فیض بخش در ادامه نرخ رشد تورم سالیانه کشور را ۱۹ درصد اعلام کرد و افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده بایستی با توجه به چشم انداز افق سال ۱۴۰۴، نرخ فروش محصولات داخل کشور بسوی آزادسازی سوق داده شوند و قیمت دلار نیز بصورت تصاعدی محاسبه گردد.

این کارشناس بازار سهام حداکثر نرخ دلار آزاد داخل کشور را تا پایان سال جاری ۳ هزار و ۸۰۰ تومان برآورد کرد و یادآور شد: در شرایط کنونی جلوگیری از رشد نرخ دلار می تواند منجر به افزایش یکباره قیمت ارز در سال سوم دولت یازدهم تا نرخ ۷ هزار تومان هم بشود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*