خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / در انتظار بهار

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / در انتظار بهار

با اتمام ساعات معاملات روز یکشنبه ۹۳٫۱۰٫۲۸ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۱۳۶ واحد افت به رقم ۴۸۸۸۰ واحد رسید. عکس این وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۱۲۰۸ واحد رشد عدد ۱۳۰۲۶۱ واحد را تجربه کرد. شاخص کل بورس نیز در روز جاری با ۴۵ واحد افزایش به رقم ۶۶۳۱۹ واحد رسید.

همچنین در این روز “فارس” با ۱۴۶ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “وغدیر” با ۲۸ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۶ واحد افت به رقم ۷۴۷ واحد رسید.

در این شرایط امروز “زاگرس” با ۱ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “مارون” با ۳ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۹۱۸ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۱۹۴۶ میلیارد ریال رسید.

شاخص بورس امروز در حالی با رشدی ۴۵ واحدی معاملات را به پایان برد که دمای واقعی بازار سرمایه سرد و یخ بسته بود اما نکته جالب و قابل تأمل بازار امروز روند نزولی گروهی بود که ۴ نماد آن با تأثیر مثبت بر شاخص کل مانع از نمایان شدن واقعیت امروز بورس بود.

بنابر گزارش بورس نیوز، واقعیت امروز بورس افت دسته جمعی ۹۰ درصد سهام شرکت های فعال در این بازار بود، اتفاقی که همچنان نشان از تداوم روندهای گذشته دارد. بی تعارف بگویم این روزها نه تنها نمی توان روی اعداد و ارقامی که شاخص نشان می دهد حساب باز کرد بلکه ارزش معاملات روزانه نیز با توجه به معاملات بلوکی شرکت های حقوقی در برخی از نمادها چندان قابل استناد نیست.

اگر شاخص امروز را کنار بگذارید مابقی اتفاقات و رویدادهای امروز خود مؤید واقعیات است. لذا حرف تازه ای برای گفتن نمی ماند.

اهالی تالار همچنان منتظر یک اقدام جدید از سوی متولیان عرصه اقتصاد از وزرا تا نمایندگان مجلس و حتی مدیران خود بورس هستند تا شاید زمستان بازار بهار شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*