خانه / آخرین اخبار / چند فتوای مضحک و خنده دار وهابیون

چند فتوای مضحک و خنده دار وهابیون

«مرکز فرهنگ عربی» در بیروت اخیرا کتابی منتشر کرد که به عجیب ترین ، مضحک ترین وخنده دار ترین فتواهای وهابیت اختصاص دارد.

نویسنده این کتاب “احمد عرفج” از کشور عربستان سعودی است. وی پیش بینی کرده که کتابش یکی از پرفروش ترین کتاب های سال در نمایشگاه های مختلف جهان عرب شود. او همچنین معتقد است که این کتاب خشم شدید وهابیون را بر می  انگیزد.

سال ها پیش، یعنی از دوران دبیرستان همواره به فکر نوشتن چنین کتابی بودم تا بتوانم عجیب ترین، مسخره ترین و خنده دار ترین فتواهای صادر شده توسط چهره  های سرشناس وهابیت را با سند و مدرک در یک جا جمع آوری کنم.

وی در مقدمه کتاب خود برای نمونه به چند فتوای بسیار مسخره که توسط سرشناس  ترین چهره های وهابیت صادر شده، اشاره کرده است.

از جمله این فتواهای عبارتند از: 1- حرام بودن پوشیدن کفش پاشنه بلند 2- خوردن  غذا با قاشق 3- داشتن راننده یا خدمتکار در منزل 4- دست تکان دادن به بازیکنان  فوتبال 5- نوشتن مقاله در مطبوعات 6- انداختن عبا روی کتف 7- پوشیدن دامن توسط زنان و …

دیگر فتوای عجیب سال ۲۰۰۹ میلادی به شیخ “عبدالمحسن عبیکان” اختصاص داشت که  بر اساس آن “سفر زن بدون یکی از محارم خود عملی حرام است”

روزنامه سعودی الوطن در ادامه این گزارش نوشت: از دیگر فتواهای بسیار عجیب  صادر شده در سال جاری به شیخ “سلمان العوده” تعلق داشت. بر اساس این فتوا  “دخترانی بدکاره‌ ای که به درگاه خداوند متعال توبه کنند، حق دارند بکارت خود را از طریق عمل جراحی برگردانند و این اقدام عملی حلال به شمار می رود زیرا فرد توبه کرده است”.

روزنامه “ديلي تلگراف” چاپ لندن در شماره هفته گذشته خود نوشت: خريد خيار  براي زنان عراقي ممنوع شده است!!! اين حکم توسط يک مفتي وابسته به القاعده  صادر شده و زنان را از خريدن خيار منع کرده و استدلال وي نيز مردانه بودن آن است!

در آوريل سال 2007 خبرنگار آسوشيتد پرس گزارش داد شبکه القاعده در  شهر بعقوبه عراق قرار گرفتن جعبه ها و ظروف حاوي گوجه فرنگي را در کنار  ظروف خيار ممنوع کرده و ميوه فروشان ملزم شده اند چنين دستوري را اجرا  نمايند.

شورای فتوای مالزی اعلام کرد: پوشیدن شلوار توسط زنان و دختران  این کشور اقدامی ضد اسلامی است و نباید انجام شود!!! این شورا اعلام کرده  است  که زنان و دختران با پوشیدن شلوار ممکن است شبیه پسران شوند كه این  خود عاملی تحریك كننده است. (قابل تو جه بعضی ها که میگن ما تو ایران آزادی نداریم! پس اگه تو عربستان بودین چی میگفتین؟؟؟!!!)

“احمد عرفج” (نویسنده کتاب) همچنين گفت: اين کتاب نشان دهنده حماقت و ناداني برخي افراد و  انديشه ها است. همچنين نشان مي دهد که چگونه درون جمجمه برخي افراد خالي  است و عقل ندارند که چنين حرف هايي مي زنند و اين گونه فتواهايي را صادر  مي کنند.

“بوسیدن” دختران و پسران، حتی اگر هم ازدواج نکرده اند، در اماکن عمومی بلامانع است.

در فتوای دیگری مفتیان وهابی عربستان سعودی خرید و فروش سگ و گربه در این کشور را حرام اعلام کردند.

در آوريل سال 2007 خبرنگار آسوشيتد پرس گزارش داد شبکه القاعده در شهر بعقوبه عراق قرار گرفتن جعبه ها و ظروف حاوي گوجه فرنگي را در کنار  ظروف خيار ممنوع کرده و ميوه فروشان ملزم شده اند چنين دستوري را اجرا نمايند.

در فتوای دیگر از مفتیان وهابی اهداي گل به بيماران حرام اعلام شده است!!! این فتوا در پي افزايش گل فروشي‌هاي اطراف بيمارستان‌ها و اهداي گل از سوي عيادت كنندگان به بيماران، توسط مركز پژوهش‌هاي علمي و دفتر افتاء عربستان سعودي صادر شده است.

روزنامه العرب چاپ قطر نيز به نقل از “قرضاوي” نوشت‏:‏ نوشيدن مشروبات  حاوي مقادير اندكي الكل كه از طريق تخمير طبيعي بدست آمده باشد، اشكالي  ندارد‏.

یکی از فتواهای جنجالی صادر شده از سوی “دار الإفتاء مصر”، سقط جنین برای زنانی که بر اثر تجاوز جنسی باردار شده اند، به شرط آنکه بیش از چهار ماه از مدت بارداری آنان نگذشته باشد، مجاز است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*