خانه / حوادث / آتش‌ سوزی مرگبار در شرکت عظیم گسترش هرمز در بندرعباس

آتش‌ سوزی مرگبار در شرکت عظیم گسترش هرمز در بندرعباس

سه کارگر بر اثر وقوع آتش‌سوزی در مجتمع عظیم گسترش هرمز جان خود را از دست دادند.

«آتشپاد فرجام دانش» مدیرعامل آتش‌نشانی بندرعباس گفت: خبر آتش‌سوزی مهیب ساعت دو بامداد سه‌شنبه در حوضچه خشک تعمیرات شناور شرکت عظیم گسترش هرمز در بندرعباس رخ داد، اما ساعت ۳ بامداد به آتش‌نشانی بندرعباس خبر وقوع اعلام شد که بلافاصله تیم‌های امداد و نجات شهری، بنادر و دریانوردی هرمزگان، پالایشگاه نفت بندرعباس به محل اعزام شدند. وی عنوان کرد: متأسفانه به دلیل نبود سیستم ایمنی قوی و استاندارد سه کارگر بر اثر گرفتار شدن در حریق جان خود را از دست دادند.

دانش علت حادثه را برشکاری روی داک شناور و نبود سیستم‌های ایمنی و اطفای حریق در محل وقوع حادثه عنوان کرد.  دانش با انتقاد شدید از بی‌توجهی مدیران شرکت عظیم گسترش هرمز به استقرار سیستم‌های ایمنی در مجتمع اظهارداشت: مجتمع عظیم گسترش هرمز فاقد سیستم‌های ایمنی و امداد و نجات و اطفای حریق در حوضچه خشک بود و کارگران در زمان برشکاری روی کشتی دچار حریق می‌شوند و به علت نبود سیستم اعلام حریق کارگران حاضر در محوطه زمانی متوجه حریق می‌شوند که در محاصره آتش قرار گرفته بودند.

وی همچنین از آشنا نبودن تیم‌های امداد و نجات بنادر و دریانوردی به شیوه اطفای حریق دریایی انتقاد کرد و افزود: روش‌های امداد و نجات و اطفای حریق شهری و دریایی متفاوت است و نیروهای آتش‌نشانی کشتی‌سازی و بنادر و دریانوردی آموزش لازم برای اطفای حریق نداشتند.  دانش خاطرنشان کرد: اگر سیستم ایمنی و تجهیزات ضد حریق در مجتمع بود شاهد این‌گونه حوادث با این وسعت نبودیم.

همچنین آموزش نیروهای آتش‌نشانی در مجتمع کشتی سازی، بنادر و دریانوردی و پالایشگاه نفت باید بر اساس مأموریت‌های سازمانی انجام شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*