خانه / بورس و سهام / درخواست “پدیده شاندیز” برای ورود به بازار فرابورس

درخواست “پدیده شاندیز” برای ورود به بازار فرابورس

سیدمهدی علم الهدی در گفت‌وگو با ایسنا، از درخواست پذیرش بانک قوامین در فرابورس خبر داد و گفت: بانک قوامین درخواست پذیرش خود را به فرابورس ارائه کرده، اما هنوز جلسه‌ای برای پذیرش این شرکت برگزار نشده است.

وی با بیان اینکه شایعه درخواست پذیرش بانک قوامین در فرابورس تکذیب نمی شود، افزود: مقرر شده است تا جلسه ای با حضور مسوولان این بانک برگزار شده و موضوع پذیرش آن در فرابورس مطرح شود.
وی در ادامه از درخواست پذیرش شرکت‌ پدیده خبر داد و گفت: شرکت پدیده در هفته گذشته درخواست پذیرش خود را به فرابورس ارسال کرده است، اما با توجه به مسائل پیش آمده درخواست آن پس از اعلام نظر مراجع قضایی بررسی خواهد شد.
معاون توسعه بازار فرابورس ایران با بیان اینکه این شرکت برای پذیرش و معامله در بازار پایه ابتدا باید به سهامی عام تبدیل شده و مراحل ثبت خود را در سازمان بورس طی کند، افزود: در حال حاضر مراجع قضایی در حال بررسی موضوع پدیده هستند، لذا طبیعی است که هر اقدامی بعد از تعیین تکلیف موضوع توسط این مراجع صورت خواهد گرفت.
به گفته علم الهدی هر شرکتی پیش از آنکه وارد بازار سرمایه شود باید نسبت به شفافیت صورت های مالی خود اقدام کند، اما شرکت پدیده در شرایط غیر شفاف عمل کرده و رسیدن به شرایط شفاف مورد نظر بازار سرمایه، برای آن زمان بر خواهد بود.
معاون توسعه بازار فرابورس ایران در ادامه در خصوص درخواست پذیرش شرکت بهپاک گفت: شرایط این شرکت یکبار دیگر در نیمه اول سال در هیات پذیرش بررسی شده بود که قرار شد موضوع پذیرش آن در نیمه دوم و بعد از ارائه عملکرد شش ماهه مطرح شود.
علم الهدی ادامه داد: در حال حاضر گزارش شش ماهه این شرکت ارائه شده ولی هنوز جلسه ای با هیات پذیرش در خصوص پذیرش این شرکت برگزار نشده است.
وی در خصوص تعداد شرکت هایی که قرار است تا پایان سال عرضه شوند، خاطرنشان کرد: فرابورس این توانایی را دارد که هر هفته یک عرضه اولیه داشته باشد، اما عرضه های جدید، به شرایط بازار سرمایه بستگی دارد و نمی توان زمان دقیقی دراین خصوص اعلام کرد، ضمن آنکه باید در نظر داشت سهامداران عمده شرکت ها نیز تمایل دارند در شرایط مناسب سهام خود را به فروش برسانند.

یک نظر ثبت شده

  1. باسلام قطعا نام آقای علم الهدی وسایرمدیران بورس وآقای صادقی دادستان محترممشهد با بلایی که سر پدیده شاندیز آوردند جاودانه در تاریخ خراسان میماند که چگونه جلوی توسعه استان ایستادند واعتماد مردمی استان را به بیراهه بردند

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*