خانه / راز ثروتمندان / موفقیت کم نظیر “شهرزاد رفعتی” دختر خلاق ایرانی در مدت زمان کوتاه + عکس

موفقیت کم نظیر “شهرزاد رفعتی” دختر خلاق ایرانی در مدت زمان کوتاه + عکس

شهرزاد رفعتی ، Shahrzad Rafati یک ایرانی ۳۴ ساله ساکن ونکوور کانادا بنیانگذار و مدیرعامل کمپانی معروف BroadbandTV در طبقه‌بندی ۱۰۰ خلاق برتر سال ۲۰۱۱ مجله «فست کمپانی» در رتبه ۳۷ قرار دارد.

همسر شهرزاد رفیعی بیوگرافی شهرزاد رفیعی بیوگرافی ثروتمندان ایران Shahrzad Rafati BroadbandTV

هرچند این لیست به معرفی بزرگترین خلاقان در عرصه تجارت می‌پردازد، اما در میان بزرگان تجارت، اسامی چون اسکات فورستال از شرکت اپل، اریک دیشمن از شرکت اینتل، الکس کیپمن از مایکروسافت و سباستین تروان از گوگل نیز به چشم می‌خورد که در دنیای فناوری حرف اول را می‌زنند.

شهرزاد رفعتی در سال ۲۰۰۰ از تهران به ونکوور مهاجرت کرد و در رشته علوم رایانه دانشگاه بریتیش کلمبیا به تحصیل پرداخت و سپس شرکت BroadbandTV را تاسیس کرد.

در مدت کوتاه ۳ سال، شرکت رفعتی توانست با ارائه دهندگان محتویات چندرسانه ای شریک شود. BroadbandTV موفق شد به تغییر مفهوم ارتباط میان «سارقان اینترنتی محتواهای رسانه‌ای» و «ارائه‌دهندگان این محصولات» کمک کند.

گام بزرگ بعدی این شرکت در عرصه برنامه‌های جانبی تلفن‌های همراه هوشمند ارائه محتواهای ویدیویی است.

BroadbandTV یک شرکت رسانه ای فناوری است که با اپراتورهای شبکه و فعالان تبلیغات همکاری می‌کند و در عرصه بهینه‌سازی و توزیع محتواهای ویدیویی از راه اینترنت پروتکل (IP) و شبکه‌های بی‌سیم و موبایل فعالیت دارد.

الگوریتم‌های شهرزاد رفعتی وب را برای شناسایی ویدئو کلیپ‌های بدون حق کپی رایت اسکن می‌کنند.

زمانی که این فیلم‌ها شناسایی شدند BroadbandTV به آنها یک آگهی متصل می‌کند و درآمد حاصل از آگهی را با تولیدکننده واقعی ویدئوکلیپ تقسیم می‌کند.

همسر شهرزاد رفیعی بیوگرافی شهرزاد رفیعی بیوگرافی ثروتمندان ایران Shahrzad Rafati BroadbandTV

خانم شهرزاد رفعتی ، در مجله‌های پرتیراژ کانادا به عنوان یکی از ۵ مدیر برگزیده و موفق در میان مدیران شرکتهای رسانه‌ای کانادا شناخته و معرفی شد. از خانم رفعتی برای سخنرانی در بسیاری از سمینارها و گردهم‌آییهای تجاری در زمینه رسانه‌های پیشرفته دعوت میشود.

شهرزاد رفعتی به هر دو زبان رسمی کانادا یعنی انگلیسی و فرانسه تسلط کامل دارد.

همسر شهرزاد رفیعی بیوگرافی شهرزاد رفیعی بیوگرافی ثروتمندان ایران Shahrzad Rafati BroadbandTV
شهرزاد رفعتی در سال ۲۰۰۰ برای تحصیل در علوم کامپیوتری از تهران به ونکوور رفت و در سال ۲۰۰۵ شرکتی به نام BroadbandTV  را تأسیس نمود، شرکتی که به دوره هراس شرکت‌های بزرگی مانند برادران وارنر، سونی، EA و یا NBA از اینترنت خاتمه داد. همه آنها از اینترنت به خاطر نقض کپی‌رایت می‌ترسیدند. اما فناوری‌ای که شرکت BroadbandTV فراهم آورده است، محتوای مشمول کپی‌رایت را نه‌تها در یوتیوب بلکه در هر فضای دیگری که امکان آپلود ویدئو در ان باشد، تشخیص می‌دهد. بر این اساس، برای مثال در عرض دو سال گذشته، هزاران ویدئو از مسابقات ورزشی که قانونا تحت مالکیت NBA یا اتحادیه بسکتبال آمریکا بودند، و بدون اجازه آپلود شده بودند، تشخیص داده شدند.

۴ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. ما دختر محجبه موفق نداریم؟چه دلیلی داره که شما تبلیغ خانمهایی رو کنید اونم با کلی تعریف و تمجید که مهمترین اصل برای یک زن مسلمان ایرانی یعنی حجاب رو ندارند،این کارتون الگوسازی غلط نیست؟زمینه سازی برا فرار مغزها نیست؟دختری که با استعداد باشه و اعتقاداتش ضعیف این صفحه رو ببینه به نظر خودتون اولین چیزی به ذهنش خطور میکنه چیه؟حداقل انسانیتی که میتونستید به خرج بدید این بود که حداقل عکس بدحجابش روی صفحه مجله رو نذارید…

  2. معمولا کسایی ک دستشون ب جایی نمیرسه ..
    و توانایی کاری رو ندارن بحث های انحرافیو وسط میکشن ..
    افرین بر خانوم رفیعی این بانوی ایرانی ک توانسته این خدمتو ب مردم دنیاااا داشته باشه ..
    خانومی ک این پیامو گذاشتی بدون امروزه دیگه فرار مغزی وجود نداره همه در تلاش هستن ک ب بشریت خدمت کنن .

  3. آفرین به همه انهاییکه به دیا خدمت میکنن و تکنولوژی خلق میکنن که بشر استفاده میکنه همینطور شما که ازحجاب بحث رووسط میکشی با استفادهاز تکنولوژی اگر طرفدار حجابی و از بدحجابی بدت میومد از تولیداتشون استفاده نمیکردی و ژ طبعا الان داری از ۍکدستگاه رسانهای استفادهمیکنی که تونستی بری تواین ساین واظهار نظر کن که متعلق به شما‌نیست و شکرگذارهم نیستیو نمکدان رو هم میشکنی اینم از ایرادات نسانهای کم دانش و کم بینشه ا

  4. مغز بعدی که فرار میکنه منم! حالا تو باور نکن!

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*