خانه / حوادث / داعش یکی از گروگان‌های ژاپنی را سر برید

داعش یکی از گروگان‌های ژاپنی را سر برید

یک گروه اطلاعاتی آمریکایی ناظر بر فعالیت‌های اینترنتی افراط گران اعلام کرد، تروریست‌های داعش امروز (شنبه) با انتشار ویدیویی در اینترنت اعلام کرده‌اند یکی از گروگان‌های ژاپنی تحت اسارت خود را سر بریده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه یدیعوت آحارونوت اسرائیل، گروه اطلاعاتی آمریکایی موسوم به SITE که بر فعالیتتهای اینترنتی افراط‌گران نظارت دارد، اعلام کرد که شبه نظامیان داعش در یکی از حساب‌های خود در شبکه توئیتر امروز (شنبه) ویدئویی را منتشر کرده‌اند. در این ویدیو کنجی گوتو جوگو، یکی از گروگان‌های ژاپنی تحت اسارت داعش رو به دوربین اعلام می‌کند که گروگان دیگر داعش که هموطن وی است، اعدام شده است.

این ویدئو در حالی منتشر می‌شود که جمعه شب ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته‌ای که داعش به دولت ژاپن داده بود تا در ازای پرداخت ۲۰۰ میلیون دلار این گروگان‌ها آزاد شوند، پایان یافت.

گروه اطلاعاتی SITE گزارش داد که این پیام به خانواده جوگو و دولت ژاپن ارسال شده است. در این ویدئو جوگو تقاضای گروه داعش را اعلام می‌کند.

وی در این ویدئو تصویری به دست گرفته است که ظاهرا از گروگان ژاپنی سربریده شده گرفته شده است. خبرگزاری رویترز گزارش داده که دولت ژاپن در حال بررسی صحت این ویدیو است. جوگو در این ویدیو به دولت ژاپن می‌گوید که باید آزادی ساجده الریشاوی، یک تروریست محکوم شده القاعده در اردن را حاصل کند تا وی از اسارت داعش رهایی یابد.

این در حالی است که سخنگوی دولت ژاپن در واکنش به این خبر گفت که این اقدام داعش غیر قابل قبول است و از این گروه خواست که گروگان ژاپنی دیگر را آزاد کند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*