خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / یک نکته صرفاً جهت اقدام اهالی تالار

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / یک نکته صرفاً جهت اقدام اهالی تالار

به نظر می رسد اغلب عوامل منفی تأثیرگذار بر شاخص بورس در این نماگر و قیمت سهام شرکت ها نمایان شده و در حال حاضر آنچه که بازار سرمایه به دنبال آن می گردد بهانه ای برای رشد است.

با اتمام ساعات معاملات روز یکشنبه ۹۳٫۱۱٫۰۵ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۱۲۸ واحد افزایش به رقم ۴۷۹۵۰ واحد رسید. عکس این وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۳۲۳ واحد افت عدد ۱۲۸۱۰۶ واحد را تجربه کرد. شاخص کل بورس نیز در روز جاری با ۷۵ واحد رشد به رقم ۶۵۱۰۵ واحد رسید.

همچنین در این روز “وبصادر” با ۲۸ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “حکشتی” با ۴۳ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۹ واحد افزایش به رقم ۷۱۲ واحد رسید.

در این شرایط امروز “مارون” با ۲ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “زاگرس” با ۰٫۱۸ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۶۲۵ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۱۲۱۷ میلیارد ریال رسید.

شاخص کل بورس در معاملات روز جاری توانست با رشدی ۷۵ واحدی خود را در مدار ۶۵ هزار واحدی تثبیت کند.

بنابر گزارش بورس نیوز، امروز روند سهام اغلب شرکت ها بهتر از روز گذشته بود و رشد قیمت سهام در اکثر نمادها به چشم می خورد. به هر حال به اعتقاد اکثر کارشناسان بازار سرمایه شرایط فعلی بازار سرمایه به گونه ای است که اگر در کوتاه مدت تصور روند صعودی تداوم دار را نداشته باشیم؛ اما روند نزولی قابل توجه هم دیگر نباید اتفاق بیفتد، چراکه به نظر می رسد اغلب عوامل منفی تأثیرگذار بر شاخص بورس در این نماگر و قیمت سهام شرکت ها نمایان شده و در حال حاضر آنچه که بازار سرمایه به دنبال آن می گردد بهانه ای برای رشد است.

از سویی دیگر در اغلب نمادهای فعال شاهد گزارش های امیدوار کننده و حتی تعدیل مثبت سود هم هستیم که متأسفانه بنابر شرایط فعلی بورس در روز بازگشایی با روندی نزولی و حتی صف فروش سهام این شرکت ها مواجه می شویم. لذا اهالی تالار معتقدند در شرایطی که بهانه بازار برای آغاز روند صعودی پدیدار شود قطعاً سهام این شرکت ها در ردیف اولین شرکت های مستعد رشد قیمتی قرار می گیرند.

از سویی دیگر برخی گمانه زنی ها از اصلاح ساختارهای نامطلوب فعلی و اقدامات عملی قابل توجه و تأثیرگذار از سوی مسئولین اقتصادی حکایت دارد که همین موضوع نیز می تواند عاملی باشد برای بازگشت اعتماد دوباره به بازار سرمایه، از همین رو توجه اهالی تالار به یک نکته صرفاً جهت اقدام جلب می کنیم، لطفاً یکبار دیگر وزن اخبار مثبت موجود و ارزش فعلی سهم شرکت ها با ارزش ذاتی شان را مجدداً مورد بررسی قرار دهید.

احتمالاً به نتایج خوبی خواهید رسید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*