خانه / بورس و سهام / تعدیل منفی قند قزوین ، کنور و گروه صنعتی سپاهان

تعدیل منفی قند قزوین ، کنور و گروه صنعتی سپاهان

شرکت کارخانجات قند قزوین با سرمایه ۱۶۵٫۰۹۸ میلیون ریال در پیش بینی براساس عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ زیان هر سهم خود را مبلغ ۵۰ ریال برآورد نموده است و در نه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰ ریال زیان محقق کرده است.

“قزوین” سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با ۱۲۳ درصد تعدیل منفی برآورد نموده است که عمده دلایل آن را به شرح ذیل اعلام نموده است:

۱٫ کاهش در نرخ فروش محصولات عمدتا شکر و ملاس

۲٫ کاهش در مقدار و نرخ خدمات کارمزدی.

۳٫ کاهش در مقدار شکر خام خریداری و تولید شکر استحصال از شکر خام

۴٫ افزایش در هزینه های مالی

شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور با سرمایه ۲٫۰۳۶٫۴۲۲میلیون ریال در پیش بینی براساس عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۴۲۳ ریال برآورد نموده است و ۶۸ درصد آن را در نه ماهه پوشش داده است.

“کنور” سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با ۳۰ درصد تعدیل منفی برآورد نموده است. که دلایل اصلی آن را عمدتا کاهش چشمگیر و بی سابقه نرخ جهانی محصولات شرکت و افزایش هزینه های حقوق دولتی معادن و همچنین لغو اجرای استاندارد جدید سرمایه گذاری های سریع المعامله ، اعلام کرده است.

شرکت گروه صنعتی سپاهان با سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریال در گزارش پیش بینی براساس عملکرد واقعی ۹ ماهه حسابرسی نشده سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۳۳۴ ریال پیش بینی نموده که در ۹ ماهه موفق به پوشش ۷۷ درصدی آن شده است.

لازم به ذکر است که شرکت سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با تعدیل منفی۳۵ درصدی برآورد نموده است.

همچنین شرکت عمده دلایل این تغییرات را کاهش مقدار فروش در کالاهای دارای سود مطلوب و افزایش قیمت تمام شده فروش به دلیل عدم تامین مواد اولیه از طرف تولید کنندگان داخلی و خرید از بازار آزاد عنوان نموده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*