خانه / بورس و سهام / تعدیل منفی سیدکو ، کساوه و سمازن

تعدیل منفی سیدکو ، کساوه و سمازن

شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان با سرمایه ۴۰۰۰ میلیارد ریال در گزارش پیش بینی ۹ ماهه حسابرسی نشده سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۳۲۹ ریال پیش بینی نموده که در ۹ ماهه موفق به پوشش ۳۰ درصدی آن شده است.

لازم به ذکر است شرکت سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با تعدیل منفی۴ درصدی برآورد نموده است.

شرکت عمده دلایل این تغییرات ناشی از تغییر سود سهام شرکتهای سرمایه پذیر و شناسایی سود ناشی از خرید ۳۵ درصد سهام سیمان فیروز کوه از طریق فرابورس می باشد و دلیل کاهش فروش سرمایه گذاری عمدتا بدلیل تغییر تصمیمات مدیریتی شرکت در خصوص فروش تعدادی از سهام شرکت سیمان مازندران و سیمان کرمان و سیمان شمال بوده است.

شرکت صنایع کاشی و سرامیک سینا با سرمایه ۲۱۰ میلیارد ریال در گزارش پیش بینی ۹ ماهه حسابرسی نشده سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۱۵۳۲ ریال برآورد نموده که در ۹ ماهه موفق به پوشش ۸۹ درصدی آن شده است.

لازم به ذکر است شرکت سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با تعدیل منفی۲۳ درصدی برآورد نموده است.

شرکت سیمان مازندران با سرمایه ۲۷۳٫۹۹۶ میلیون ریال در پیش بینی براساس عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۳٫۳۳۵ ریال برآورد نموده است و ۷۴ درصد آن را در نه ماهه پوشش داده است.

“سمازن” سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با ۹ درصد تعدیل منفی برآورد نموده است که دلیل اصلی آن کاهش ۷ درصدی در بهای تمام شده ، کاهش ۱۰ درصدی در مبلغ فروش و کاهش ۲۴ درصدی در هزینه مالی می باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*