خانه / بورس و سهام / رشد سودآوری فولادسازان بورسی

رشد سودآوری فولادسازان بورسی

تازه‌ترین اطلاعات منتشر شده حاکی از رشد فروش و سود سه فولادساز بزرگ کشور در سه ماهه نخست سال جاری است.

به گزارش (ایسنا)، شرکت فولاد مبارکه اصفهان به عنوان بزرگترین فولادساز ایران در سه ماهه نخست امسال با رشد بیش از 9 درصدی بالغ بر یک میلیون و 578 هزار تن فولاد تولید کرد.

فروش این شرکت نیز با افزایش 72 درصدی به بیش از 2595 میلیارد تومان رسید. همچنین سود پس از کسر مالیات فولاد مبارکه با افزایش 136 درصدی به رقم 788 میلیارد تومان رسید. در همین حال تولید فولاد خوزستان به عنوان دومین فولادساز بزرگ ایران هم در سه ماهه نخست امسال با افزایش 9.8 درصدی به 951 هزار و 478 تن رسید. فروش این شرکت با افزایش 86.2 درصدی بالغ بر 1514 میلیارد تومان شد. همچنین سود خالص پس از کسر مالیات فولاد خوزستان هم با رشد 164 درصدی به بیش از 596 میلیارد تومان رسید.

ذوب‌آهن اصفهان به عنوان سومین فولادساز بزرگ کشور نیز اگرچه در سه ماهه نخست امسال با کاهش 29.5 درصدی تولید مواجه شد اما فروشش با افزایش 54 درصدی بالغ بر 1048 میلیارد تومان شد. ضمن اینکه سود پس از کسر مالیات این شرکت هم رشد قابل توجه 219 درصدی را تجربه کرده و به بیش از 114 میلیارد تومان رسید. ذوب‌آهن اصفهان در سه ماهه نخست امسال بیش از 478 هزار تن محصولات فولادی به ویژه تیرآهن، میلگرد و کلاف تولید کرد.

دو فولادساز بزرگ دیگر کشور یعنی فولاد آلیاژی ایران و فولاد خراسان نیز در سه ماهه نخست امسال رشد تولید را تجربه کردند. در میان فولادسازان فوق ذوب‌آهن اصفهان در فرابورس ایران و سایر فولادسازان در بورس ایران حضور دارند.

به گزارش ایسنا طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تولید فولاد خام کشور در سال جاری به 16 میلیون تن برسد. ظرفیت تولید فولاد خام کشور نیز قرار است به 22.5 میلیون تن برسد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*