خانه / آخرین اخبار / از طریق اینترپل مهرداد پولادی را دستگیر می‌‌کنیم

از طریق اینترپل مهرداد پولادی را دستگیر می‌‌کنیم

معاون اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: از تمام ظرفیت‌های قانونی برای بازگشت مهرداد پولادی به ایران برای انجام خدمت سربازی استفاده خواهیم کرد.
همسر مهرداد پولادی سوابق موسی کمالی بیوگرافی مهرداد پولادی
سردار موسی کمالی در خصوص عدم بازگشت مهرداد پولادی به کشور در حالی که گفته می شد او پس از جام ملت ها برای مشخص شدن تکلیف سربازی اش به ایران خواهد آمد، گفت: ما در مورد این موضوع به صورت قاطعانه برخورد خواهیم کرد. اجازه حضور او در تیم ملی برای شرکت در مسابقات جام ملت های آسیا تنها به خاطر تیم ملی بود و اولین و آخرین باری بود که این اتفاق افتاد.

معاون اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: فدراسیون فوتبال و کادر فنی عنوان می کردند که اگر پولادی و رفیعی در تیم ملی نباشند احتمال دارد به تیم ضربه بخورد و ما برای تقویت تیم ملی با حضور آنها موافقت کردیم اما پس از پایان جام ملت ها از طریق وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال به دنبال این هستیم که از طریق ورزشی تنبیه شده و تا حصول نتیجه این موضوع را پیگیری می کنیم.

وی در مورد اینکه پولادی به ایران بازنگشته و تکلیف او چه خواهد شد،گفت: ما از تمام ظرفیت های قانونی برای بازگرداندن پولادی استفاده خواهیم کرد. اگر او تمکین نکند، باید از تیم ملی خداحافظی کند. وضعیتش هم طوری نیست که تا آخر عمر فوتبالش را در خارج از کشور ادامه دهد.

سردار کمالی در پایان عنوان کرد: او پیش از جام ملت ها در قولی که به مسئولان فدراسیون فوتبال داده بود گفته بود به دنبال شرایطی هستم که قراردادم را با تیم قطری فسخ کنم و برای خدمت سربازی به ایران بیایم. امیدواریم این اتفاق بیفتد چون در غیر این صورت راه های دیگر را آزمایش خواهیم کرد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت:” تاکید می‌کنم اگر رای دادگاه در خصوص پولادی صادر شود، حتی از طریق اینترپل پیگیری و اقدام به دستگیری این بازیکن می‌کنیم.” سردار موسی کمالی درباره آخرین وضعیت مهرداد پولادی اظهار داشت:” در رابطه با سربازان متخلف سازمان وظیفه عمومی (نیروهای مسلح) وظیفه داشت به پرونده‌ها رسیدگی و در چارچوب قانون با آنها برخورد کند.”

وی افزود:” اقداماتی که انجام شد، به این صورت بود که نخست کارت آنها باطل و دوم برگه اعزام آنها صادر شود که این کار نیز صورت گرفت. ۳۰،۴۰ نفر هم‌اکنون در پادگان هستند و حتی برخی‌ها دوره آموزشی‌شان به پایان رسیده و مشغول گذراندن دوره خدمت‌شان هستند. تعداد دیگری نیز در آینده اعزام خواهند شد.”

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد:” پرونده این بازیکنان با توجه به تخلفاتی که صورت گرفته، در مراجع قضایی تشکیل شده و دیگر نیروهای مسلح نمی‌تواند اقدام خاصی انجام دهد. ما منتظر هستیم که مراجع قضایی به پرونده این بازیکنان رسیدگی کند که یکی از آنها پرونده مهرداد پولادی است. اگر مراجع قضایی قاطعانه ورود کرده و احکام لازم را صادر کنند، می‌توان از طریق قضایی به پرونده پولادی رسیدگی کرد.”

سردار کمالی خاطرنشان کرد:” سوال ما این است که فدراسیون فوتبال در رابطه با مدیرعاملان و دلالان چکار کرده است؟ برخی از بازیکنان در مورد این افراد صحبت‌هایی انجام داده‌اند اما ما که نمی‌توانیم در مورد مدیرعامل و دلال پرونده تشکیل دهیم و این فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق است که باید به این مسائل رسیدگی کند. انتظار داشتیم که فدراسیون فوتبال با افرادی که تخلف کرده‌اند، برخورد کند و کمیسیون‌های مختلفی تشکیل دهد.”

وی تاکید کرد:” بازیکنان متخلف تا پایان فصل جاری حق بازی کردن ندارند و حتی نمی‌توانند به عنوان بازیکن کمکی در تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنند. در مورد مهرداد پولادی و سروش رفیعی جوی علیه نیروهای مسلح به راه افتاده که متخلفان بخشیده شده‌اند در صورتی که این‌گونه نیست و آنها بخشیده نشده‌اند. اگر ما این ۲ بازیکن را تیم ملی نمی‌دادیم در صورت ناکامی تیم ملی بهانه می‌کردند که نیروهای مسلح هیچ‌گونه همکاری انجام نداد. ما به خاطر عرق ملی با تیم ملی کشورمان همکاری کردیم.”

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه پرونده بازیکنان سرباز تیم ملی همچنان باز است، افزود:” برای آخرین بار بود که به بازیکنان سرباز اجازه دادیم که در تیم ملی بازی کنند و دیگر از این خبرها نخواهد بود.”

سردار کمالی در مورد اینکه مسئولان فولاد خوزستان مدعی شده‌اند که سروش رفیعی نیز مانند پولادی تحت قرارداد باشگاه فولاد است و اجازه دهند تا پایان فصل بازی کند، به تسنیم گفت:” چنین چیزی امکان ندارد. به دلیل اینکه پولادی در خارج از کشور بازی می‌کند و بحث مسائل بین‌المللی و فیفا مطرح شده است با پرونده بازیکنان داخلی تفاوت دارد. باز هم تاکید می‌کنم اگر رای دادگاه در خصوص پولادی صادر شود، حتی از طریق اینترپل پیگیری و اقدام به دستگیری این بازیکن می‌کنیم ولی این بازیکن فعلا با تیم قطری‌اش قرارداد دارد و حکمی درباره او صادر نشده است.”

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*