خانه / بورس و سهام / تعدیل منفی شرکت چینی ایران ، رکیش ، کارخانجات دارو پخش و سیمان شاهرود

تعدیل منفی شرکت چینی ایران ، رکیش ، کارخانجات دارو پخش و سیمان شاهرود

شرکت چینی ایران با سرمایه ۱۶۷ میلیارد و ۲۹ میلیون ریال در گزارش پیش بینی ۹ ماهه حسابرسی نشده سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۱۲۸ ریال پیش بینی نموده که در ۹ ماهه موفق به پوشش ۲۰۷ درصدی آن شده است.

لازم به ذکر است که شرکت سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با تعدیل منفی ۸۲ درصدی برآورد نموده است.

شرکت عمده دلایل این تغییرات راکاهش مقادیر تولید و فروش ناشی از رکود شدید بازار و همچنین کاهش سایر درآمدها و هزینه های متفرقه در اراتباط با درآمد حاصل از فروش دارایی های غیر مولد می داند.

شرکت کارت اعتباری ایران کیش با سرمایه۶۵۵ میلیارد ریال در پیش بینی براساس عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۳۷۷ ریال برآورد نموده است و ۸۵ درصد آن را در نه ماهه پوشش داده است.

رکیش” سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با ۴۷ درصد تعدیل منفی برآورد نموده است که دلایل اصلی این تغییر به شرح ذیل می باشد:

۱٫ کاهش درآمدهای شرکت به دلیل عدم شناسایی درآمدهای شاپرک (مربوط به کارمزد خریدهای غیراعتباری) در نیمه دوم سال ۱۳۹۳ می باشد.

۲٫ هزینه های مالی بر اساس اقدامات انجام شده جهت دریافت تسهیلات و پیش بینی آن در بهمن ماه سال جاری شناسایی شده است.

شرکت کارخانجات دارو پخش با سرمایه ۴۰۰ میلیارد ریال در گزارش پیش بینی ۹ ماهه حسابرسی نشده سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۷۱۵ ریال پیش بینی نموده که در ۹ ماهه موفق به پوشش ۵۲ درصدی آن شده است.

لازم به ذکر است که شرکت سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با تعدیل منفی ۵۰ درصدی برآورد نموده است.

شرکت عمده دلایل این تغییرات رارا به شرح زیر می داند:

۱- کاهش پیش بینی فروش عمدتا ناشی از توقف تولید بخش شربت و سرم که بخش شربت به دلیل اجرای پروژه بازسازی این واحد و طولانی شدن پروسه بهره برداری و در خصوص سرم نیز به دلیل توقف تولید یکی از ۲ خط تولید این محصول به دلیل مشکلات فنی و GMP همچنین کاهش برنامه تولید خطوط آمپول و قرص با توجه به شرایط حاکم بر بازار و عدم اخذ پروانه تولید برخی از محصولات جدید (ویالهای تزریقی) بوده است.

۲- کاهش پیش بینی سایر درآمد ها و هزینه های عملیاتی

۳-افزایش پیش بینی هزینه های مالی

شرکت سیمان شاهرود با سرمایه ۴۵۰ میلیارد ریال در پیش بینی براساس عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۹۴۶ ریال برآورد نموده است و ۷۷ درصد آن را در نه ماهه پوشش داده است.

سرود” سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با ۲۱ درصد تعدیل منفی برآرود نموده است که دلیل اصلی آن را کاهش روبل روسیه با نرخ برابری دلار و عدم تحقق پیش بینی فروش صادراتی این شرکت به مقدار ماهانه ۳۵٫۰۰۰ تن به روسیه با توجه به شرایط تحریمی این کشور اعلام نموده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*