خانه / بورس و سهام / آخرین شنیده ها از نمادهای پالایشگاهی

آخرین شنیده ها از نمادهای پالایشگاهی

در گروه پالایشگاهی معامله‌گران همچنان شاهد ادامه تلاش برای ثبت تصمیمات مجمع پالایشگاه‌ها هستند؛ در این بخش انتظار می‌رود با تغییر استاندارد راه برای ثبت صورت جلسه برخی از پالایشگاه‌ها باز شود. مشکل پالایشگاه‌ها به ویژه شیراز و تبریز که مسوولان بازار خواهان تغییر در میزان سود تقسیمی آنها هستند موجب شده است بازگشایی نماد هلدینگ نفت و گاز پارسیان به تاخیر بیفتد.
برخی شنیده حکایت از احتمال ارائه گزارش‌های شفاف سازی برای دو پالایشگاه بندرعباس و لاوان در میانه هفته دارد. انتظار می‌رود این دو پالایشگاه که مشکل کمتری در صورت‌های مالی خود دارند در میانه هفته جاری بازگشایی شوند. با این حال تکلیف چهار پالایشگاه شیراز، تبریز، اصفهان و تهران نیز به بررسی موضوع تقسیم سود شرکت‌ها و همچنین عملکرد سه ماهه این شرکت‌ها وابسته است.
در گروه نفتی بازگشایی نماد نفت پاسارگاد بعد از تعدیل سود خبر مناسبی برای تاپیکو و صندوق بازنشستگی بود.
نفت پاسارگاد در آخرین گزارش خود  سود هر سهم خود را از 393 تومان به 490 تومان افزایش داده است. این در حالی است که تاپیکو سود هر سهم «شپاس» را در پیش‌بینی اخیر سال مالی منتهی به اردیبهشت 92 مبلغ 393 تومان و تقسیمی آن را 384 تومان در نظر گرفته که از این اختلاف 97 تومانی با سود جدید حدودا 30میلیارد تومان به سود خود اضافه می‌کند و تقریبا به ازای هر سهم یک تومان به سود شرکت اضافه خواهد شد. صندوق بازنشستگی نیز تا 160ریال سود را از این محل شاهد خواهد بود. این محاسبات در شرایطی است که عملکرد سه ماهه نفت پاسارگاد تعدیل سود این شرکت در سال جاری را قطعی کند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*