خانه / بورس و سهام / خروج طرح‌های جدید فولاد مبارکه از اصفهان به دلیل بحران کم‌آبی

خروج طرح‌های جدید فولاد مبارکه از اصفهان به دلیل بحران کم‌آبی

بهرام سبحانی در گفت‌وگو با تسنیم در واکنش به اظهارات اخیر وزیر صنعت مبنی اینکه در اصفهان به‌ دلیل محدودیت آب، توسعه پروژه‌های بزرگ صنعتی مانند فولاد مبارکه متوقف شده است، اظهار داشت: در حال حاضر فولاد مبارکه مشغول توسعه زیر‌ساخت‌ها و بهینه سازی ظرفیت‌های این کارخانه است اما به دلیل کمبود آب در استان اصفهان مقرر شده که ایجاد واحد‌های جدید فولادی در این کارخانه صورت نگیرد.

وی با اشاره به اینکه این کارخانه در صدد است طرح فولاد هرمزگان را با ظرفیت فعلی ۱٫۵ میلیون تن در استان بندرعباس تأسیس کند، افزود: قصد داریم طرح‌های جدید فولادی را با نگاه صادراتی در کنار مسیر‌های آبی، تاسیس کنیم تا ضمن تامین منابع آبی کارخانه‌، هزینه‌های حمل و نقل را هم کاهش دهیم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان عنوان کرد: در هدف‌گذاری‌ها ۱۰۰ میلیون تن فولاد در استان هرمزگان تولید خواهد شد. البته با ظرفیت واحد تولیدی در آینده به دو برابر می‌رسد.

سبحانی در ادامه به مذاکرات فعالان فولاد با بانک‌ مرکزی برای تامین سرمایه در گردش و پرداخت معوقات بانکی واحد‌های تولیدی اشاره کرد و گفت: قرار شده واحد‌های فولادی برای تأمین سرمایه در گردش خود از تسهیلات بانکی استفاده کنند. البته در بخش معوقات نیز شرکت‌های معتبر با مذاکرات خود با سیستم بانکی به استمهال تسهیلات می‌پردازند.

وی بیان کرد: واحدهای کوچک فولادی نیز با تقسیط معوقات اقدام به بازپرداخت آنها به سیستم بانکی می‌کنند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*