خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / لطفاً دلواپسان، دلسوز بورس نشوند

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / لطفاً دلواپسان، دلسوز بورس نشوند

اولین روز از معاملات هفته جاری در حالی آغاز شد که اهالی بازار سرمایه شاهد حضور رییس جدید سازمان بورس در بین خبرنگاران بودند تا اقدامات فعلی و اهداف آتی رییس جدید برای بازار سرمایه و فعالان آن تشریح شود.
با اتمام ساعات معاملات روز شنبه ۹۳٫۱۱٫۱۸ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۶ واحد افت به رقم ۴۸۴۸۲ واحد رسید. عکس این وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۱۴۶ واحد رشد عدد ۱۲۹۲۵۶ واحد را تجربه کرد. شاخص کل بورس نیز در روز جاری با ۱۵ واحد افزایش به رقم ۶۵۷۸۷ واحد رسید.

همچنین در این روز “همراه” با ۲۱ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “پارسان” با ۳۰ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۰٫۷۰ واحد افت به رقم ۷۴۶ واحد رسید.

در این شرایط امروز “مارون” با ۰٫۷۲ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “پترول” با ۱ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۱۸۳۳ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۹۸۷ میلیارد ریال رسید.

اولین روز از معاملات هفته جاری در حالی آغاز شد که اهالی بازار سرمایه شاهد حضور رییس جدید سازمان بورس در بین خبرنگاران بودند تا اقدامات فعلی و اهداف آتی رییس جدید برای بازار سرمایه و فعالان آن تشریح شود.

 امروز در اغلب نمادهای فعال بورسی شاهد افزایش فشار عرضه سهام و روندی متعادل بعضاً نزولی بودیم. این روند با توجه به صعود هفته گذشته اغلب سهام شرکت ها قابل پیش بینی بود اما اینکه آیا روند نزولی قابل توجهی خواهیم داشت و یا حتی مجدداً صعود دیگری در راه است موضوعی می باشد که طی هفته جاری و بزودی مشخص خواهد شد.

آنچه در حال حاضر مسلم و مشخص است وزن بسیار بالای مذاکرات هسته ای خصوصاً دیدارهای اخیر وزیر امور خارجه کشورمان با وزرای خارجه کشورهای گروه ۱+۵ در مونیخ می باشد.

از سویی دیگر با خبر شدیم که جدیداً دلواپسان به جرگه دلسوزان بورس پیوسته اند و نگران از وضعیت بازار سرمایه و افت ارزش بازار سرمایه هستند، لذا باید به این عزیزان چند نکته را گوشزد کنیم، نخست آنکه این آب گل و آلود برای آنها نه تنها ماهی ندارد بلکه جایی برای ماهیگیری آنها نیز وجود ندارد و دوم آنکه پیشنهاد می شود این عزیزان از حربه دیگری برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند چراکه روند صعودی به بازار سرمایه آنهم به صورت مدنظر اهالی تالار زمانی بازخواهد گشت که خواسته آنها عملی نشود و مجدداً شاهد بازگشایی درب های تعاملات کشورمان با دنیا باشیم و از مدیریت دنیا به مدیریت تعاملات با دنیا تغییر جهت بدهیم برهمین اساس از دلواپسان دلسوز بورس تقاضاداریم غصه بلایی که این تفکر در مدیریت گذشته بر سر سهامدار آورده را نخورند و اجازه بدهند بازار سرمایه توسط همان تفکری اداره شود که خواست سهامداران است.

در پایان با امید به موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان همچنان به انتظار پیروزی تفکر برخواسته از نظر سرمایه گذاران و سهامداران می مانیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*