خانه / بورس و سهام / تعدیل منفی شرکت داروسازی اکسیر و شرکت درخشان تهران

تعدیل منفی شرکت داروسازی اکسیر و شرکت درخشان تهران

شرکت داروسازی اکسیر با سرمایه ۱۵۰ میلیارد ریال در پیش بینی براساس عملکرد۹ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۳۶۰ ریال برآورد نموده است و در نه ماهه ۶۲۵ ریال زیان محقق کرده است.

دلر” سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با ۷۲ درصد تعدیل منفی برآورد نموده است که دلایل اصلی این تعدیل را به شرح ذیل اعلام نموده است:

۱٫ عدم تحقق فروش ۴۵۲،۳۰۷میلیون ریال از محصولات شرکت

۲٫ بالا رفتن هزینه های عمومی، اداری و تشکیلاتی جهت جلوگیری از ضایعات محصول به دلیل تاریخ انقضاء و همچنین حفظ سهم بازار و  بالا رفتن تولید برای جذب هزینه های تولید بوده است.

۳٫ عدم تحقق فروش محصولات novo و نرسیدن به منابع مالی از محل فروش این محصولات و همچنین بالا بودن نرخ تسهیلات،باعث افزایش هزینه های مالی گردیده است.

شرکت درخشان تهران با سرمایه۳۴ میلیارد ریال در گزارش پیش بینی ۹ ماهه حسابرسی نشده سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ زیان هر سهم خود را مبلغ ۶۵ ریال پیش بینی نموده که در ۹ ماهه زیانی معادل ۱۳۰ ریال برای هرسهم محقق نموده است.

لازم به ذکر است که شرکت سود هر سهم خود را که در گزارش قبلی معادل ۷۵ ریال برآورد نموده بود در گزارش جدید به زیانی معادل ۶۵ ریال تبدیل کرده است.

شرکت عمده دلایل این تغییرات رابه شرح زیر می داند:

۱- عدم امکان افزایش قیمت محصولات متناسب با افزایش هزینه ها

۲- هزینه ۴%بازنشستگی تامین اجتماعی پیش ازموعد تعداد۳۰نفر ازپرسنل رسمی شرکت

۳- افزایش نرخ بهره بانکی

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*