خانه / توریستی / قیمت و شرایط حمل خودرو سواری با قطار + جدول

قیمت و شرایط حمل خودرو سواری با قطار + جدول

خرید بلیت حمل خودرو با قطار ، خرید بلیط حمل خودرو با قطار ، خرید اینترنتی بلیط حمل خودرو با قطار ، رزرو بلیط حمل خودرو با قطار ، تجربه حمل خودرو با قطار ،قیمت حمل سواری با قطار

با آغاز سفرهای نوروزی ۹۷ یکی از اصلی‌ترین خدماتی که مورد توجه مسافران قرار می‌گیرد جابه‌جایی خودروهایشان با قطار و تحویل آنها در مقصد است. در حال حاضر بسیاری از مسیرهای اصلی ریلی ایران امکان جابه‌جایی خودرو با قطار را دارند و نرخ آنها براساس مسافت تغییر می‌کند.

در توضیحات چگونگی امکان جابه‌جایی خودرو با قطار آمده که مسافران باید به شکل دقیق زمان درج شده روی بلیت خود را رعایت کنند، زیرا پس از آن امکان تحویل خودروها وجود نخواهد داشت. از سوی دیگر برای جابه‌جایی خودروها میزان بنزین موجود در باک خودرو نباید بیشتر از یک چهارم حجم باک باشد.

نرخ حمل خودرو مجله خودرو قیمت حمل سواری با قطار قیمت بلیط قطار سفرهای نوروزی راهنمای سفر

در حال حاضر امکان حمل خودرو با ارتفاع بیش از ۱۵۸ سانت و عرض بیش از ۱۸۰ سانت وجود ندارد و از این‌رو مسافران قبل از خرید بلیت باید به طور دقیق شرایط خودروی خود را با امکانات موجود هماهنگ کنند. همچنین هرگونه وسائل اضافی و جانبی نباید در خودرو قرار گیرد و از مسافران خواسته شده که هرگونه نقص یا آسیب‌دیدگی قبلی را پیش از اعزام با مسئولان قطار هماهنگ کنند.

همچنین در مقصد به محض ورود خودرو باید با داشتن مدارک ترخیص اقدامات لازم انجام شود در غیر این صورت بعد از ۲۴ ساعت تا شش روز روزانه ۱۵۰۰ تومان و از روز هفتم به بعد روزانه ۳۰۰۰ تومان حق توقف و هزینه انباری داری محاسبه خواهد شد. همچنین در صورت تاخیر در تحویل خودرو در مقصد پس از ۲۴ ساعت ۵۰ درصد کرایه برگشت داده می‌شود و در صورت عدم تحویل نیز تمام کرایه بازگردانده خواهد شد.

شرایط استرداد بلیت حمل خودرو تا ۱۲ روز قبل از حرکت ۹۰ درصد، از ۱۲ روز تا سه ساعت مانده به حرکت ۷۰ درصد، از سه ساعت مانده به زمان حرکت ۵۰ درصد باز می‌گردد و پس از آن امکان استرداد بلیت وجود نخواهد داشت. همچنین در خصوص خسارت در تاخیر می‌توانند با مراجعه به نمایندگی‌های مورد نظر نسبت به دریافت خسارت اقدام کنند.

نرخ و مسیرهای ریلی موجود برای جابه‌جایی قطارها به شرح زیر است:

مسیرقیمت (تومان)
تهران – اهواز۱۵۲ هزار و ۷۵۰
اهواز – تهران۱۵۲ هزار و ۷۵۰
اهواز – مشهد۲۳۵ هزار
مشهد – اهواز۲۳۵ هزار
تهران – مشهد۱۴۹ هزار و ۴۰۰
مشهد – تهران۱۴۹ هزار و ۴۰۰
تهران – تبریز۱۰۷ هزار و ۷۵۰
تبریز – تهران۱۰۷ هزار و ۷۵۰
تبریز – مشهد۲۲۵ هزار و ۵۰۰
مشهد – تبریز۲۲۵ هزار و ۵۰۰
تهران – شیراز۱۴۹ هزار و ۴۰۰
شیراز – تهران۱۴۹ هزار و ۴۰۰
اصفهان – بندرعباس۱۳۴ هزار و ۴۰۰
بندرعباس – اصفهان۱۳۴ هزار و ۴۰۰
شیراز – مشهد۲۱۵ هزار و ۵۰۰
مشهد – شیراز۲۱۵ هزار و ۵۰۰
تهران – یزد۹۱ هزار و ۶۵۰
یزد – تهران۹۱ هزار و ۶۵۰
یزد – مشهد۱۰۹ هزار و ۴۰۰
مشهد – یزد۱۰۹ هزار و ۴۰۰
تهران – کرمان۱۵۴ هزار و ۴۰۰
کرمان – تهران۱۵۴ هزار و ۴۰۰
تهران – زاهدان۱۹۵ هزار و ۵۰۰
زاهدان – تهران۱۹۵ هزار و ۵۰۰
کرمان – مشهد۱۰۹ هزار و ۴۰۰
مشهد – کرمان۱۰۹ هزار و ۴۰۰
تهران – بندرعباس۲۳۴ هزار و ۴۰۰
بندرعباس – تهران۲۳۴ هزار و ۴۰۰
بندرعباس – مشهد۲۱۵ هزار و ۵۰۰
مشهد – بندرعباس۲۱۵ هزار و ۵۰۰

متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه‌های فروش این شرکت (سایت www.raja.ir، نمایندگی‌های مجاز فروش، اپلیکیشن فروش، تلفنی از طریق سامانه ی ۱۵۳۹) اقدام به تهیه بلیت کنند.

***

نرخ حمل خودرو در سال ۹۴ به شرح زیر بوده است

شرکت حمل و نقل ریلی رجا نرخ حمل خودرو در ایام نوروز ۱۳۹۴ را مانند نرخ مصوب سال ۱۳۹۳ اعمال کرد.

با توجه به محدود بودن ظرفیت پروازهای داخلی و ناوگان هوایی در بخشی از مسیرهای پرتردد، یکی از اصلی ترین برنامه‌های سفری به جزایر جنوبی کشور از طریق سفر و قطار و حمل خودروی شخصی با قطارها مخصوص به آن است.

با توجه به بالا بودن تقاضا برای سفرهای ریلی در ایام نوروز یکی از عمده ترین حوزه‌هایی که از چند ماه قبل مورد توجه مسافران نوروزی قرار می گیرد بحث حمل خودرو با قطارهای مخصوصی است که با توجه به محدودیت ناوگان ریلی در حال حاضر تنها از سوی شرکت رجا ارائه می‌شود.

نرخ حمل خودرو مجله خودرو قیمت حمل سواری با قطار قیمت بلیط قطار سفرهای نوروزی راهنمای سفر

این شرکت طبق قواعدی که در سامانه رسمی خود ارائه کرده اعلام کرده است با توجه به شرایط واگن‌های حمل خودرو خودروهایی با ارتفاع بیش از ۱۵۸ سانتی متر و عرض بیش از ۱۸۰ سانتی متر امکان ورود به قطارها را ندارد و البته این شرکت از ورود وسایل اضافی به جز جک و زاپاس نیز جلوگیری خواهد کرد.

شرایط خرید بلیت حمل خودرو توسط قطار نیز در سامانه‌های فروش اینترنتی بلیط قید شده که طبق آن در صورت ورود خودرو با ۲۴ ساعت تاخیر ۵۰ درصد از هزینه و در صورت تحویل ندادن خودرو در مقصد ۱۰۰ درصد هزینه به صاحب بار استرداد خواهد شد.

بحث شرایط کنسل کردن بلیط ها نیز به این شکل است که تا ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت امکان استرداد ۹۰ درصد از قیمت بلیت وجود خواهد داشت. تا سه ساعت قبل از حرکت ۷۰ درصد از وجه دریافتی بازمی گردد و در سه ساعت باقیمانده نیز تنها ۵۰ درصد بازپرداخت می‌شود. اما در صورت بارگیری خودرو در قطار امکان استرداد بلیط وجود نخواهد داشت.

در بین مسیرهای اصلی حمل خودرو توسط قطار مسیر تهران – بندرعباس با توجه به اتصال آن به قشم و امکان حرکت در جزایر خلیج فارس بیشترین اقبال را دارد که البته یکی از پر هزینه ترین مسیرهای موجود نیز به حساب می‌اید. در بین مسیرهای ارائه شده از سوی شرکت رجا مسیر مشهد – اهواز با هزینه بیش از ۲۰۰ هزار تومان گران‌ترین تعرفه حمل خودرو توسط قطار را به خود اختصاص داده است.

جدول زیر هزینه حمل خودرو به وسیله قطار در اصلی ترین محورها فعال در کشور را نشان می دهد.

مسیرقیمت بلیط (تومان)
تهران – اهواز۱۷۵۰۰۰
تهران -مشهد۱۱۴۰۰۰
تهران – تبریز۹۲۵۰۰
تهران – شیراز۱۱۴۰۰۰
تهران – یزد۶۱۵۰۰
تهران – کرمان۱۱۹۰۰۰
تهران – کرمان – زاهدان۱۶۵۰۰۰
تهران – بندرعباس۱۷۹۰۰۰
اهواز – مشهد۲۰۵۰۰۰
تبریز – مشهد۱۹۵۰۰۰
مشهد – شیراز۱۹۰۰۰۰
مشهد – کرمان۹۴۰۰۰
مشهد- بندرعباس۱۸۵۰۰۰

ساتین

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*