خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / حواستان به برخی تک نمادها باشد!

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / حواستان به برخی تک نمادها باشد!

با اتمام ساعات معاملات روز سه شنبه ۹۳٫۱۱٫۲۱ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۵۳ واحد افت به رقم ۴۷۷۶۳ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۱۶۸ واحد کاهش عدد ۱۲۷۵۳۶ واحد را تجربه کرد. شاخص کل بورس نیز در روز جاری با ۷۶ واحد افت به رقم ۶۴۸۴۰ واحد رسید.

همچنین در این روز “فارس” با ۲۷ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “تاپیکو” با ۱۹ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۲ واحد افزایش به رقم ۷۳۸ واحد رسید.

در این شرایط امروز “مارون” با ۱ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “ذوب” با ۰٫۶۶ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۱۵۱۵ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۱۰۵۱ میلیارد ریال رسید.

شاخص روز از معاملات هفته جاری بازار سرمایه با افت ۷۶ واحدی به کار خود پایان داد و مدار ۶۴ هزار و ۸۴۰ واحدی آخرین ایستگاه شاخص در این هفته بود.

وضعیت بازار سرمایه و سهام شرکت ها در روز جاری اندکی بهتر روز قبل بود و تا حدودی از تب و تاب هیجانات منفی بازار کاسته شده بود، به هر حال همانگونه که اهالی تالار پیشتر نیز گفته بودند بازار در شرایط فعلی تمایل چندانی به طی کردن روند نزولی ندارد و قیمت های فعل سهام اغلب شرکت ها یا بر روی ارزش ذاتی خود قرار دارند و یا حتی پایین تر از ارزش ذاتی خود معامله می شوند برهمین اساس به نظر می رسد بازار سرمایه در شرایط فعلی بسیار به کف خود نزدیک بوده و البته رشد آن نیز با اما و اگر مواجه است.

اگرچه در روزهای اخیر تغییر چندان محسوسی در ارزش معاملات مشاهده نشده اما در برخی سهام شرکت ها حجم معاملات و نحوه معاملات تغییرات قابل توجهی را کرده است. نکته مهم این اتفاق تغییر جهت برخی تک سهم ها در معاملات روزهای اخیر می باشد بطوریکه به نظر می رسد نگاه فعالان بازار سرمایه (حقیقی و حقوقی) از گروهی یا صنعتی به تک سهمی تغییر یافته است. البته در این میان سهم حقیقی های بازار بیشتر از حقوقی ها بوده البته از بین تک شرکت های مورد بررسی لطفاً معاملات “فارس” را در نظر نگیرید چون این نماد جزء عجایب هفت گانه طبقه بندی می شد، مثلاً همین امروز نماد این شرکت در حالی بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشته که در پایان معاملات تنها یک قدم تا صف فروش فاصله داشت.

خیلی صحبت خاصی نداریم فقط نظر اهالی تالار را به سهام تک شرکت هایی جلب می کنیم که با حجم معاملاتی چندین برابر حجم مبنا بیشترین خریدار خرد یا همان حقیقی ها را به خود اختصاص داده اند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*