خانه / آخرین اخبار / زورگیران خشن را شناسایی کنید + عکس

زورگیران خشن را شناسایی کنید + عکس

اعضای باند چهار نفره زورگیران خشن که با خودروی سواری پراید و با شگردی خاص اقام به زورگیری از افراد باز نشسته می‌کردند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

در پی وقوع سرقت های جیب بری مشابه توسط چهار سرنشین یک دستگاه خودرو پراید مشکی که به ظاهر یکی از سرنشینان آن مدعی شکستگی دست خود به ماالباختگان شده بود ، موضوع  برای رسیدگی و دستگیری سارقان در دستور کار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

زورگیران تهران حوادث تهران اخبار تهران

 اظهارات تعدادی از مالباختگان

با توجه به رسیدگی ویژه در خصوص سرقت های جیب بری توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید مشکی در پایگاه دوم آگاهی ، پرونده وقوع سرقت های مشابه از سایر پایگاه های پلیس آگاهی و همچنین کلانتری های مناطق غرب تهران در پایگاه دوم پلیس آگاهی تجمیع شد .

بررسی اظهارات بیشتر مالباختگان نشان داد که بیشتر سرقت ها از زنان و مردانی صورت گرفته که در سنین بازنشستگی به سر می برند ؛ یکی از این مالباختگان که شکایتش را در کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس مطرح کرد بود ، در شکوائیه خود عنوان کرده بود : “در خیابان سعادت آباد ، نزدیک میدان کاج سوار یک دستگاه خودرو پراید مشکی شدم تا به چهارراه قدس بروم .

 در طول مسیر یکی از سرنشینان صندلی عقب که کنار من نشسته بود عنوان کرد که دست راستش شکسته و به این بهانه از من خواهش کرد تا دستش را پشت گردنم قرار دهد و من نیز درخواست وی را قبول کردم اما همین شخص در لحظه ای که متوجه نشدم ، اقدام به سرقت محتویات داخل کیف بنده کرد و من پس از پیاده شدن از ماشین متوجه سرقت محتویات داخل کیف شامل گوشی تلفن همراه و مقادیری وجه نقد شدم ” .

یکی دیگر از مالباختگان نیز در شکایت خود عنوان کرده بود : “در خیابان شهران از طرف فرهنگ سرا قصد عبور به آن سوی خیابان را داشتم که سرنشین یک دستگاه پراید مشکی با چهارسرنشین مرا صدا کرد و پرسید : “حاجی کجا می خواهی بروی ؟” ؛ کارت بیمار خاص روی سینه ام قرار داشت و به این بهانه راننده پراید عنوان کرد : “مگر می گذارم شما با این حال مریض پیاده بروی”  و به اصرار مرا سوار پراید کرد ؛ پس از طی مسیر کوتاهی ، ناگهان راننده که به اصرار مرا سوار ماشین کرده بود از من خواست که از ماشین پیاده شوم ؛ پس از مراجعت به خانه بود که متوجه شدم مبلغ دو میلیون تومان وجه نقد همراهم توسط سرنشین صندلی عقب که دستش را با آتل  بسته بود ، سرقت  شده است .

زورگیری سرنشیان پراید مشکی

در ادامه رسیدگی به پرونده سرقت های صورت گرفته توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید مشکی ، پرونده هایی با موضوع “زورگیری در پوشش مسافرکش” به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که طی آن چهار سرنشین یک دستگاه خودرو پراید مشکی با تهدید سلاح سرد و افشانه اقدام به زورگیری از مالباختگان کرده بودند .

تمامی این سرقت ها در یک موضوع با یکدیگر شباهت داشتند و آن تلاش اولیه  سارقین برای انجام سرقت به شیوه جیب بری بود ؛ در این سرقت ها پس از آنکه مالباختگان متوجه قصدسارقین برای انجام سرقت شده بودند ، سارقین با تغییر شیوه  سرقت خود و با تهدید سلاح سرد و افشانه اقدام به زورگیری از آنها کرده بودند .

یکی از این مالباختگان در اظهاراتش عنوان کرد : “در داخل ایستگاه منتظر آمدن اتوبوس بودم که یک پراید مشکی ایستاد و راننده  آن عنوان داشت : “من پسر مریم خانم هستم و مادرم دوست شماست” و با طرح این موضوع تعارف کرد که سوار پراید وی شوم ؛ به اصرار راننده ، سوار ماشین شدم اما پس از طی مسیر کوتاهی متوجه شدم که آنها قصد سرقت طلا و جواهرات همراهم را دارند ؛ زمانیکه متوجه نیت واقعی آنها برای سرقت شدم ، ناگهان آنها با تهدید چاقو اقدام به سرقت کیف دستی ، گردنبند ، گوشی تلفن همراه و مبلغ ۷۰۰ هزار تومان وجه نقد همراهم کردند ؛ آنها حتی با یک قیچی سیم چین اقدام به بریدن چند رشته النگوی داخل دستم کرده و آنها را نیز سرقت کردند و پس از آن ، مرا از ماشین پیاده و به سرعت از محل دور شدند”

دستگیری متهمان

با توجه به تعدد سرقت ها در مناطق شمال غرب تهران بویژه در محدوده میدان کاج و منطقه سعادت آباد ، تیم های ویژه ای از کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی اقدام به اجرای طرح کنترل محل های احتمالی سرقت کرده و سرانجام ۱۸ بهمن ماه موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو پراید مشکی با چهار سرنشینی شدندکه یکی از سرنشینان صندلی عقب خودرو، دستش را با آتل بسته بود .

با توجه به احتمال وقوع سرقت ها توسط سرنشینان این خودرو ، کارآگاهان به راننده پراید دستور توقف داده اما راننده پراید با اطلاع از حضور پلیس در محل اقدام به فرار می نماید که در ترافیک خیابان مجبور به توقف می شود .

با وجود توقف پراید ، سرنشیان آن اقدام به فرار با پای پیاده می نمایند اما سرانجام ، طی چند مرحله تعقیب و گریز و شلیک تیر هوایی توسط کارآگاهان ، هر چهار سرنشین خودرو پراید مشکی دستگیر و در بازرسی از آنها تعدادی چاقو و همچنین افشانه  مورد استفاده در زورگیری از آنها کشف شد .

با دستگیری هر چهار عضو گروه بنام های علی محمد  ، سیروس ، علیرضا  و اکبر ، یکی از متهمان علی محمد به عنوان فرزند یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه جیب بری بنام علی حیدر شناسایی شد .

“علی حیدر ” یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه جیب بری است که در سال ۱۳۹۰ توسط کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی وطی یک تعقیب و گریز منجر به تیراندازی در بزرگراه شهید چمران ، دستگیر و پس از سیر مراحل قضایی و به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با سرقت به چهل سال زندان محکوم گردیده و ازآن  تاریخ تاکنون در زندان به سر می برد .

شاکیان مرجعه کنند

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به فعالیت مجرمانه در طول سال جاری و اعتراف صریح متهمان به دهها فقره سرقت در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در مناطق غرب و شمال غرب  ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی بازپرس محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تابرای  پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند .

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*